79 proc. Polaków źle ocenia opiekę zdrowotną
Prawie czterech na pięciu badanych (79 proc.) źle ocenia obecny system opieki zdrowotnej w Polsce; dobrze mówi o nim niespełna jedna piąta (18 proc.), a zdecydowanie dobrze tylko co setny badany (1 proc.) - wynika z sondażu TNS Polska.
TNS Polska podkreśla, że porównaniu z wynikami badania sprzed siedmiu lat mniej Polaków jest zadowolonych z tego, jak funkcjonuje służba zdrowia (spadek o 9 punktów proc.), a więcej deklaruje, że według nich system ten działa źle (wzrost o 11 punktów proc).
Polacy, wyrażający niezadowolenie z usług służby zdrowia, dzielą się na dwie niemal równe grupy osób: 41 proc. uważa, że system działa raczej źle, a 38 proc., że zdecydowanie źle.
Zdecydowana większość ankietowanych (65 proc.) jest zdania, że kraj na takim poziomie rozwoju gospodarki, na jakim znajduje się Polska, stać na zapewnienie wyraźnie lepszego poziomu opieki zdrowotnej niż aktualny.
W 2007 roku ponad połowa Polaków (58 proc.) uważała, że lekarze zarabiają za mało w porównaniu z tym, ile wynoszą wynagrodzenia za pracę innych grup zawodowych. Dzisiaj tego samego zdania jest tylko co dziesiąty badany (10 proc.).
Badanie przeprowadzono w dniach 7-13 lutego 2014 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.
Dołącz do dyskusji: 79 proc. Polaków źle ocenia opiekę zdrowotną