SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amazon walczy z podróbkami. Zablokowano ponad 10 mld podejrzanych ofert

W 2020 roku na platformie Amazon zablokowano sprzedaż 10 mld produktów nie spełniających norm - podała firma w raporcie. W tym samym okresie z serwisu wycofano ponad 2 mln towarów stanowiących podróbki, zaś Amazon wydał kwotę przekraczającą 700 mln dolarów na walkę z oszustwami.

Amazon jest obecnie jedną z największych firm e-commerce na świecie, która konsekwentnie poprawia swoje wyniki. W pierwszym kwartale 2021 r. firma wykazała przychody wyższe o 44 proc., a zysk netto skoczył do 8,1 mld dol.

2 miliony podróbek zniknęły z Amazona

Amazon ujawnił raport, w którym wyjaśnia w jaki sposób walczy z jednym z najważniejszych problemów - oszustwami dotyczącymi oferowanych na platformie towarów.

Czytaj także: Polskie centra Amazona: wpływy 64 proc. w górę, 2,8 tys. pracowników więcej

Serwis podał, że w 2020 r. zablokował oferty ponad 10 mld produktów, które miały łamać normy oraz regulamin. W tym samym okresie z platformy wycofano z górą 2 mln produktów będących podróbkami, wszystkie z nich uległy utylizacji.

Amazon zapewnia w raporcie, że robi coraz więcej, aby skutecznie walczyć z oferowaniem m.in. podróbek. W ub.r. na ten cel wydano ponad 700 mln dol. Zespoły Amazona odpowiedzialne za weryfikację oferowanych produktów liczą w sumie na całym świecie 10 tys. pracowników. Jednocześnie jednak wg Amazona w rozpoznawaniu oszustw produktowych w serwisie odpowiadają w coraz większym stopniu rozwiązania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które potrafią szybko rozpoznać niedozwolony towar zanim jeszcze znajdzie się on w ofercie.

Amazon zaznacza także, że w ramach walki z nieuczciwymi sprzedawcami wprowadził ostrzejsze kryteria kwalifikacyjne. W rezultacie w 2020 r. ponad 6 mln prób rejestracji nowych kont zostało odrzuconych, rok wcześniej ta liczba wynosiła 2,5 mln.

W raporcie zaznaczono, że do zwalczania podróbek służą także specjalne programy stworzone przez Amazona. Jednym z nich jest Project Zero, który pozwala podmiotom na samodzielne usuwanie przez nie podrobionych produktów. Liczba firm korzystających z tego rozwiązania wzrosła w ciągu roku z 10 do 18 tys.

Czytaj także: Amazon nie zapłacił ani centa podatku CIT w Europie mimo rekordowych przychodów

Z kolei program o  nazwie Transparency umożliwia producentom oznaczanie ich artykułów za pomocą kodów QR. Dzięki temu kupujący podczas odbioru przesyłki może sprawdzić czy nabył oryginalny produkt. Liczba partnerów biznesowych Amazona korzystających z Transparency zwiększyła się rok do roku z 10 do 15 tys.

Dołącz do dyskusji: Amazon walczy z podróbkami. Zablokowano ponad 10 mld podejrzanych ofert

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenada
Amazon w Polsce to zart...
0 0
odpowiedź
User
Zenada
Amazon w Polsce to zart...
0 0
odpowiedź