SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Disney Channel znika z kolejnego kraju. Co z polską wersją?

Niebawem Disney Channel zakończy nadawanie na tureckim rynku. Ma to związek ze startem serwisu streamingowego Disney+ latem br. W Polsce platforma pojawi się w tym samym okresie, ale jak dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl linearne kanały nad Wisłą na razie nie znikną. Disney+ może z kolei dołączyć do oferty Canal+.

O tym, że wkrótce Disney Channel zniknie z Turcji, stacja poinformowała w mediach społecznościowych. - Mamy dla Ciebie smutną, ale zarazem szczęśliwą wiadomość. Żegnamy się z naszym magicznym Disney Channel. Ale nie martw się przyjacielu, ponieważ to nie koniec, tylko zupełnie nowy początek dla nas wszystkich. Wkrótce wasze ulubione i często poszukiwane treści znajdą się w serwisie Disney+, gdzie będzie można je oglądać w dowolnym czasie i sięgnąć po dowolny odcinek - zdradził nadawca w oświadczeniu.

W Polsce bez zmian w portfolio Disneya

Disney Channel od zeszłego roku redukuje liczbę kanałów tematycznych na rynkach, gdzie startuje platforma Disney+. Przed końcem 2021 roku zniknęło blisko 100 stacji na całym świecie. Od października ub.r. produkcje znane z Disney Channel, Disney Junior i Disney XD w Wielkiej Brytanii są oferowane jedynie w Disney+. Z końcem czerwca na wyspach brytyjskich zakończył też nadawanie kanał Fox. W Szwecji stało się to już na początku zeszłego roku.

W Polsce z koncernem są związane: Disney Channel, Disney XD, Disney Junior, Fox, Fox Comedy, National Geographic Channel, National Geographic Wild i National Geographic People. Już w lipcu ub.r informowaliśmy, że nadawca nie zamierza redukować liczby kanałów w portfolio nad Wisłą. Choć start Disney+ nastąpi za kilka miesięcy, to z naszych informacji wynika, że nie są prowadzone przygotowania do zamknięcia stacji w naszym kraju.

Strategia Disneya w Polsce może wynikać z faktu, że wciąż dużo osób w naszym kraju korzysta z linearnej telewizji, a nie serwisów streamingowych. Wiele zależy też od umów z operatorami kablowymi i platformami satelitarnymi na poszczególnych rynkach. Te mogły zostać zawarte na dłuższy czas niż ten, który dzieli nas od startu Disney+. Na wielu zachodnich rynkach część kanałów linearnych wciąż działa mimo uruchomienia serwisu streamingowego. Niedawno Disney z powodu inwazji Rosji na Ukrainę postanowił wycofać swoje kanały z oferty rosyjskich sieci kablowych i platform cyfrowych. Zastrzegł jednak, że nie nastąpi to od razu ze względu na „złożoność umów”.

Aplikacja Disney+ w ofercie Canal+ online?

Fani Disneya liczyli na debiut platformy nad Wisłą w ubiegłym roku. Tak się nie stało z powodu m.in. pandemii koronawirusa. Wielu użytkowników kupuje usługi VPN, aby korzystać z Disney+ jako internauci z krajów, gdzie serwis jest już dostępny. Produkcji z polską wersją językową nieustannie przybywa.

Latem platforma zadebiutuje w Polsce. Na razie nie wiadomo czy możliwa będzie tylko subskrypcja bezpośrednio czy też za pośrednictwem partnerów lub partnera Disney+. We Francji to Canal+. Spostrzegawczy fani Disneya zauważyli na jednej z internetowych grup, że w polskiej wersji serwisu online pojawiał się komunikat „Aby odtwarzać tę zawartość w aplikacji Disney+, musisz aktywować swoje konto Disney+”. Dotyczył serialu wchodzącego w skład oferty uruchomionego niedawno serwisu HBO Max.

Polska aplikacja Canal+ online jest adaptacją francuskiej My Canal. Jej subskrybenci mogą korzystać nie tylko z treści Canal+, ale także Netfliksa, Disney+, Starz Play, a pod koniec roku także z Paramount+. W Polsce na razie można wykupić tylko Netfliksa i HBO Max. Niewykluczone, że na wzór rynku francuskiego dojdzie do zawarcia porozumień z Disney+ i SkyShowtime (pod taką nazwą ma działać serwis związany z Paramount Global na naszym rynku).

Wspomniany wyżej komunikat o Disney+ po polsku może być dowodem, że prace nad takim rozwiązaniem trwają. Na razie Disney i Canal+ milczą w tej sprawie. Francuski Canal+ chce poza autorskimi treściami stać się agregatorem amerykańskich serwisów streamingowych. Nad Wisłą może zastosować podobną taktykę. HBO Max w pakiecie z Canal+ jest tańszy niż osobne wykupienie obu serwisów.

Dołącz do dyskusji: Disney Channel znika z kolejnego kraju. Co z polską wersją?

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
G38
W Polsce jakby zniknęło latem zniknęło by wiele użytkowników płatnej telewizji już są operatorzy obsrani boją się o jutro bo im klient ucieka no cóż jak napisali w Disney+ żegnaj przyjacielu nadchodzą nowe czasy bez reklam i inne tylko płaci i płacz no cóż telewizji tymi reklamami to niestety sami żeście Sonii w kolano strzeli i ta propaganda
0 0
odpowiedź