Eurely z Galileo?
Eurely coraz bliższe uzyskania koncesji na system Galileo
Eurely, konsorcjum utworzone przez firmy Alcatel, Finmeccanica, AENA i Hispasat, złożyło dziś ostateczną ofertę na koncesję Galileo. Propozycja złożona Komisji Europejskiej zawiera szczegóły i wiążące zobowiązania dotyczące zarządzania funkcjonowaniem nowego europejskiego systemu nawigacji satelitarnej i stanowi uzupełnienie oferty z września 2004 r.
Oferta Eurely przewyższa wymagania techniczne ustalone przez Komisję Europejską i ESA, a biznes plan konsorcjum ma zapewnione już dziś pełne sfinansowanie.
Kompetencje Eurely opierają się na bogatym i zróżnicowanym doświadczeniu, zdobytym przez partnerów konsorcjum w branży systemów kosmicznych, usług operatorskich oraz aplikacji. Eurely wciąż przyciąga wiele dużych firm europejskich, które chcą być jego wyłącznym partnerem w swojej dziedzinie. Do konsorcjum przyłączyło się już ponad 40 firm z różnych sektorów gospodarki, takich jak telekomunikacja, administracja i zarządzanie drogami, koleje oraz obronność (patrz lista na końcu dokumentu).
Dzięki tym partnerom i ich połączonym możliwościom, Eurely ma unikalną pozycję w rywalizacji o obsługę wszystkich sektorów rynku na których system Galileo może być stosowany np.: usługi lokalizacyjne, które są obecnie prężnie rozwijane, systemy pobierania opłat drogowych, nawigacja satelitarna, systemy pomocy doraźnej, systemy ochrony transportu i inne.
Ponadto, ważnym atutem konsorcjum Eurely są doświadczenia w dziedzinie precyzyjnych systemów nawigacyjnych, zdobyte dzięki udziałowi w tworzeniu systemu EGNOS, stworzonego pod kierunkiem Alcatel Space - głównego partnera ESA. Obecnie system EGNOS wykorzystuje istniejące sygnały GPS i rozwijany jest w celu zwiększenia integralności, ciągłości, dokładności oraz niezawodności tych sygnałów i możliwości ich wykorzystania w zastosowaniach transportowych. EGNOS to ważne doświadczenie w dziedzinie budowy i testowania działających dziś usług i dlatego jest dobrym punktem startowym dla konsorcjum Eurely w tworzeniu aplikacji dla Galileo.
Rosnące możliwości konsorcjum Eurely potwierdza sukces misji Cassini-Huygens, zakończonej lądowaniem
i przeprowadzeniem pomiarów przez sondę Huygens na księżycu Saturna. Wydarzenie to rozszerzyło oczekiwania ESA i całej Europy w dziedzinie możliwości dalszej eksploracji kosmosu. Firma Alcatel Space była głównym wykonawcą projektu Huygens, a firma Alenia Spazio stworzyła niektóre z najistotniejszych innowacyjnych systemów statku kosmicznego Cassini. Konsorcjum Eurely jest dumne, że jego członkami są firmy, które przyczyniły się do tego sukcesu.
Potencjał partnerów i ich profesjonalizm są mocnymi argumentami przemawiającymi za przyznaniem konsorcjum Eurely koncesji na konstrukcję i obsługę systemu Galileo dla Europy.
Dołącz do dyskusji: Eurely z Galileo?