SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy projekt "Wyborczej" o przyszłości

Redakcja „ Wyborczej" (Agora) wraz z ekspertkami i ekspertami będzie poszukiwała odpowiedzi na te pytania dotyczące przyszłości w ramach nowego futurystycznego projektu "Przyszłości do życia". Na cykl złoży się seria artykułów, podcastów i wideocastów, a także debata ekspercka.
 

Nowy projekt Gazety Wyborczej, fot. mat. prasowy Nowy projekt Gazety Wyborczej, fot. mat. prasowy

Przez najbliższe miesiące na łamach "Wyborczej" i "Wysokich Obcasów" oraz w serwisach internetowych Wyborcza.pl, Wysokieobcasy.pl oraz Wyborcza.biz (Agora) redakcje wraz z ekspertkami i ekspertami podejmą temat przewidywania przyszłości – zarówno w krótkiej, jak i w długiej perspektywie – w różnych obszarach, m.in. w medycynie, kulturze i sztuce, edukacji, bezpieczeństwa komunikacji, architekturze czy technologii.  
 
„Wyborcza” będzie pisać i rozmawiać o przyszłości

- Cykl "Przyszłości do życia" ma pomóc naszym czytelniczkom i czytelnikom rozwiać obawy związane z przyszłością. Lęk z nią związany jest zrozumiały, jest wiele spraw, na które nie mamy bezpośredniego wpływu. Nie odwrócimy zmian klimatu, nie zmienimy demografii, nie zatrzymamy postępu technologicznego, ale to nie znaczy, że jesteśmy bezradni. Przyszłość na nas nie czeka, to my naszymi dzisiejszymi decyzjami ją kształtujemy – przekazała mediom Natalia Mazur, dziennikarka "Gazety Wyborczej" odpowiedzialna za nowy cykl. 
 
W ramach projektu "Przyszłości do życia" ukaże się seria artykułów, a także podcasty, wideocasty oraz odbędzie się debata ekspercka. Projekt zainaugurowała rozmowa Natalii Mazur, redaktorki „Wyborczej" z futorolożką Sem Devillart, która ukaże się 28 września br. w „Wolnej Sobocie" – weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej", już można ją przeczytać w serwisie Wyborcza.pl.
 
Mecenasem i partnerem merytorycznym projektu "Przyszłości do życia" jest firma Invest Komfort, która we współpracy z ekspertami tworzy program Insight Studio na nowo definiujący miasta przyszłości w kontekście zmieniającego się modelu życia. 

Czytaj także: Znany dziennikarz żegna się z Agorą po 22 latach
 
- Teraźniejszość to tylko część naszej pracy. Główny nacisk kładziemy na przyszłość. Dlatego stworzyliśmy projekt Insight Studio – think tank, w ramach którego rozmawiamy z grupą ekspertów, a także z artystami, młodzieżą licealną czy aktywistami. Tworzymy scenariusze przyszłości, jak będziemy żyć, spędzać wolny czas, dokąd i jak jeździć, skąd pracować. I jaki będzie udział technologii w naszym życiu. Wszystko po to, aby brać odpowiedzialność za świat, który budujemy – przekazał mediom Michał Ciomek, wiceprezes zarządu Invest Komfort. 
 
Akcja "Przyszłości do życia" potrwa do końca bieżącego roku. 

Dołącz do dyskusji: Nowy projekt "Wyborczej" o przyszłości

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bison616
"ekspertkami i ekspertami" pisz po Polsku człowieku

0 0
odpowiedź
User
Woj11
Odpowiedź na zadany problem jest arcyboleśnie prosta. Przyszłość na Ziemi będzie się nadawała do życia dla roślin i zwierząt, ale nie dla ludzi. Ludzi będzie tak mało, że będą zaludniali tylko odosobnione skupiska miejskie. Tak będzie, ponieważ od 35 lat wiadoma gazeta wywołuje w ludziach fobię do innych ludzi, a szczególnie swoich rodaków, rodziców, sąsiadów i dzieci nawet tych, które się jeszcze nie narodziły. No i do samego siebie. Akcja rodzić po ludzku, pod szlachetnym pozorem troski o kobiety wywołuje u nich przeświadczenie, że poród jest tak bolesnym i tragicznym zdarzeniem, że nie da się tego znieść. Gazeta to nie jest redakcja w normalnym znaczeniu, czyli organizacja która informuje o wydarzeniach, to jest...
0 0
odpowiedź