KRRiT zgodziła się na zmianę nazw trzech kanałów telewizyjnych
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podczas czwartkowego posiedzenia zgodziła się na zmiany w koncesjach trzech kanałów telewizyjnych. Dwa wioski o zmianę nazwy stacji złożyły firmy z grupy MWE, jeden Canal+ Polska.
Dzięki decyzji KRRIT należący do spółki MWE Broadcast kanał telewizyjny Super TV zmieni nazwę na Xtreme TV. Stacja zastąpiła Mango 24, która zakończyła nadawanie z końcem lipca 2020 roku. Xtreme TV ma nadawać programy m.in. o tematyce motoryzacyjnej i wędkarskiej.
- Zmiana jest podyktowana chęcią poprawienia wizerunku stacji. Równolegle pracujemy nad nową ofertą programową. Szykujemy portfolio naszych kanałów do odświeżenia przy okazji migracji multipleksów lokalnych z DVB-T na DVB-T2 - informował miesiąc temu portal Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel MWE Networks. Wcześniej Super TV nadawał głównie treści telezakupowe.
KRRiT pozytywnie rozpatrzyła też wniosek spółki MWE Teleport o zmianę nazwy stacji Top Kids Jr na Junior Music. Top Kids Jr rozpoczął nadawanie w kwietniu 2019 roku, a już we wrześniu 2019 roku zaczął posługiwać się nazwą Junior Music. Dzięki decyzji KRRiT kanał będzie mógł posługiwać się krótszą nazwą.
Koniec nSport+
Rada zgodziła się również na to, żeby kanał nSport+ zmienił nazwę na Canal+ Sport 5. Ma do tego dojść 4 kwietnia br. nSport rozpoczął nadawanie w październiku 2006 roku. Uruchomiła go należąca do ITI Neovision platforma cyfrowa n. Kanał emitował m.in. rozgrywki Ligi Mistrzów i programy informacyjno-publicystyczne na temat sportu. W 2013 roku sfinalizowano fuzję platform cyfrowych n i Cyfry+ (powstała platforma nc+). Rok później stacja zmieniła nazwę na nSport+, aby nawiązywać do innych kanałów tematycznych Canal+.
- Kontynuujemy proces ujednolicania nazewnictwa naszych kanałów własnych. Zmiana nazwy nastąpi najwcześniej 4 kwietnia 2022 r., pod warunkiem wydania przez KRRiT pozytywnej decyzji w sprawie nowej nazwy kanału. Kanał zachowa dotychczasowy charakter i założenia programowe określone w koncesji. Kanał nadal będzie dystrybuowany w sieciach kablowych i u innych operatorów – tak w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl tłumaczył zmianę Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+.
W zeszłym roku Canal+ rozpoczął wygaszanie marek związanych z n i nc+. Platforma nc+ działała w latach 2013-2019 po fuzji Cyfry+ z n. Oferta połączonych operatorów płatnej telewizji i sposób migracji do niej nie zostały dobrze przyjęte przez abonentów. W 2019 roku doszło do rebrandingu na Canal+. Poza nSport+ pozostałością po nc+ zostaje usługa nc+ GO. Abonenci Canal+ mogą w niej oglądać kanały telewizyjne na żywo i treści na żądanie, które posiadają w ofercie. Platforma Canal+ jesienią ub.r. poinformowała wybranych abonentów o zbliżającym się wygaszeniu nc+ GO. Apeluje, żeby korzystali z nowszej aplikacji Canal+ online.
nSport+ miał w ub.r. 0,075 proc. udziału w rynku telewizyjnym.
Dołącz do dyskusji: KRRiT zgodziła się na zmianę nazw trzech kanałów telewizyjnych
A to nie powinno być: "Dwa z grupy o zmianę nazwy stacji złożyły firmy z WIOSKI MWE"?
:D