SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT przedłużyła koncesje radiowe. Jedna należy do Agory

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła w środę decyzję o przedłużeniu koncesji Radia Złote Przeboje Tarnów i Radia Eska 2 Trójmiasto. Nowe koncesje będą obowiązywać przez dziesięć lat. 
 

Maciej Świrski, fot. screen z TV Republika Maciej Świrski, fot. screen z TV Republika

Dotychczasowa koncesja Radia Złote Przeboje 92,8 FM z Tarnowa, należącego do Grupy Radiowej Agory, była ważna do 15 stycznia 2025 roku. Pozwala na nadawanie rozgłośni o charakterze uniwersalnym.

Taki sam profil ma Eska 2 Trójmiasto. Stacja, której formalnym właścicielem jest spółka International Communication, należąca do Grupy ZPR Media, nadaje w Gdańsku na częstotliwości 90,0 MHz. Obecna koncesja kończy się 8 marca 2025 roku. Stacje pod szyldem Eski 2 wcześniej działały pod markami Radio SuperNova i Radio Wawa.

Wcześniej szef KRRiT odłożył decyzję m.in. w sprawie stacji Agory

Kilka tygodni temu członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski alarmował, że przewodniczący Rady Maciej Świrski odłożył decyzję w sprawie przedłużenia koncesji Radia Złote Przeboje z Tarnowa oraz kanałów telewizyjnych TVN Fabuła i TVN International Extra. Punkty te miały zostać usunięte podczas jednego z posiedzeń przewodniczącego Macieja Świrskiego.

Prof. Kowalski złożył wniosek formalny w tej sprawie, ale został odrzucony bez podania powodów. W środę przedłużono także koncesje dla TVN Fabuła i TVN International Extra, ale decyzja nie zapadła jednomyślnie. - Zwracam uwagę, że podczas głosowania Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski zauważył, że nie poparł uchwały z uwagi na niewyjaśnioną do chwili obecnej sprawę stosunków własnościowych spółki – poinformowała Wirtuanemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

We wrześniu Wojewódzki Sąd Administracyjny nałożył na przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego 60 tys. zł grzywny. Szef KRRiT został ukarany za „rażącą i oczywistą bezczynność” przy przedłużaniu koncesji satelitarnej TVN Style. Prof. Kowalski zauważył, że poza grzywną, sąd zdecydował, że szef KRRiT ma zapłacić 10 tys. nawiązki dla TVN Warner Bros. Discovery i  prawie 600 zł zwrotu kosztów postępowania sądowego. Blokowanie koncesji dla stacji TVN i Agory to jeden z zarzutów polityków obozu rządzącego, którzy chcą postawić przewodniczącego Świrskiego przed Trybunałem Stanu.

Dołącz do dyskusji: KRRiT przedłużyła koncesje radiowe. Jedna należy do Agory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl