"Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje" w akcji resortu zdrowia o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży
Ministerstwo Zdrowia zainaugurowało w czwartek kampanię społeczną pod hasłem "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje". Ma promować zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży otwartość w mówieniu o emocjach, a dodatkowo również nową infolinię 800 12 12 12.
W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski zainaugurował nową kampanię społeczną pod hasłem "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje".
Działania te skierowane są głównie do dzieci i młodzieży, a ich celem jest przede wszystkim promowanie otwartości, mówienia o swoich emocjach i problemach psychicznych oraz szukania wsparcia.
Kampania ma przypominać, że o problemach zdrowia psychicznego trzeba mówić i szukać wsparcia - nie można się wstydzić tych problemów i ich ukrywać, lecz mówić o nich.
Rozmowy ułatwić ma specjalna, nowo uruchomiona infolinia, której numer - 800 12 12 12 - jest również promowany w kampanii. Na infolinii dostępni są psychologowie, którzy udzielają wsparcia i rad oraz wskazówek dotyczących dalszego postępowania.
Na czwartkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że problemy psychiczne dzieci i młodzieży to zjawisko, które niezależnie od pandemii będzie występować, a dodatkowo lockdown i konsekwencje zawieszenia nauki zdalnej będą miały długofalowe efekty.
Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek podczas konferencji poinformowała, że powstał projekt ustawy o wsparciu dziecka, ucznia i rodziny. Zaklada on wsparcie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i zatrudnienie specjalistów. Według jej zapowiedzi w przyszłym roku do szkół i placówek oświatowych ma trafić 700 mln zł dodatkowego wsparcia, z których 180 mln zł ma być przeznaczone na zajęcia psychologiczno-pedagogiczne, a pozostałe środki na zatrudnienie dodatkowych specjalistów.
Dołącz do dyskusji: "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje" w akcji resortu zdrowia o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży