SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mniej felietonów we „Wprost”, ale Król i Środa zostają

W tygodniku „Wprost” (AWR Wprost) będzie publikowanych mniej felietonów. Z łamów znikają teksty Krzysztofa Daukszewicza i Güntera Verheugena, natomiast Magdalena Środa i Marcin Król częściej będą pisać dłuższe artykuły.

- Odchodzę od felietonów we „Wprost” - deklaruje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Sylwester Latkowski, kierujący tygodnikiem od ponad miesiąca. - Uważam, że w Polsce ta formuła się wyczerpuje. W praktyce moim zdaniem publikowanie felietonów służy tylko promowaniu swojej twarzy przez znaną osobę - uzasadnia Latkowski. - Poza tym felieton jest bardzo trudną formą - dodaje.

W efekcie bieżący numer „Wprost” zawiera tylko trzy felietony: Krzysztofa Skiby, Szymona Hołowni i Tomasza Jastruna. Ten pierwszy z ostatnich stron pisma został przesunięty na siódmą stronę.

Tymczasem w piątym numerze „Wprost” w br., ostatnim zredagowanym pod kierownictwem Michała Koboski, było siedem felietonów. Oprócz tekstów Skiby, Hołowni i Jastruna ukazały się felietony Marcina Króla, Magdaleny Środy, Krzysztofa Daukszewicza i Güntera Verheugena, a także dłuższy wstępniak samego Koboski.

„Wprost” zakończył już współpracę z Daukszewiczem i Verheugenem. - Nie będę zdradzał kulisów, natomiast w jednym przypadku rozstaliśmy się ze względów finansowych - mówi Sylwester Latkowski. Magdalenie Środzie i Marcinowi Królowi zaproponowano pisane dłuższych artykułów eseistycznych, przy czym od czasu do czasu mają być też publikowane ich felietony. Środa w numerze z zeszłego tygodnia pisała o zakłóceniu jej wykładu przez osoby ze środowisk narodowych, a dwa tygodnie wcześniej analizowała poglądy posła PO Johna Godsona o seksualności i płci w kontekście filozofocznym. - Marcin Król przygotowuje dłuższy tekst na przyszły tydzień - dodaje Sylwester Latkowski.

Odkąd Latkowski został naczelnym „Wprost”, współpracę z tygodnikiem zaczęli Karolina Korwin-Piotrowska (zastąpiła Jakuba Żulczyka jako autorka prześmiewczej rubryki o popkulturze), Jarosław Kuźniar (przeprowadza wywiady), Leszek Gnoiński (pisze o muzyce) i związana z Polsatem Agata Młynarska. Michał Majewski został szefem nowo utworzonego działu śledczego, Michał Dzierżanowski - dziennikarzem działu Polska, a Magda Papuzińska zastąpiła Pawła Moskalewicza w funkcji wydawcy. Z redakcji odeszli natomiast dziennikarze polityczni Paweł Reszka (przeszedł do „Tygodnika Powszechnego”) i Andrzej Stankiewicz.

Według danych ZKDP średnia sprzedaż ogółem „Wprost” w 2012 roku wyniosła 74 257 egz. (zobacz szczegóły).

Dołącz do dyskusji: Mniej felietonów we „Wprost”, ale Król i Środa zostają

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Bardzo dobra decyzja! Felietony miała taniochą zapchać szpalty, aby reklamy można było upchnąć. Tylko, że z taką polityką redakcyjną jak za Koboski to reklam nie było, bo coraz mniejsza sprzedaż.
0 0
odpowiedź
User
kit
Nie formuła się wyczerpuje tyleko Lisieckiemu kasa. Bankructwo tuż tuż.
0 0
odpowiedź
User
Jaro
@Analityk - Jakoś smierć lisieckiemu wieszcza od zawsze a ten zawsze daje radę. Chyba taki z Ciebie analityk jak "z koziej d... trąba ;-)" No chyba ze z Newsweeka jesteś :-)
0 0
odpowiedź