SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany na dwóch multipleksach naziemnych. „Wypowiedzieliśmy umowę”

Do MUX-L3 naziemnej telewizji cyfrowej (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki) dołączyły stacje TVS i Home TV, zastępując wPolsce.pl i TVMN. Zmieniła się też zwartość MUX-L4 (Wrocław, Świdnica). Usunięto te same stacje i dołączono TVS. Piotr Barełkowski, prezes TVMN informuje Wirtualnemedia.pl, że kanał wypowiedział umowę z przyczyn ekonomicznych. 

Dodatkowe kanały telewizyjne nie są już dostępne w stolicy Śląska. 1 sierpnia wygasła zgoda na emisję multipleksu eksperymentalnego TVS w Katowicach (TV Republika, TV Okazje, Polsat i Radio Silesia. Nadawca wystąpił o nowe pozwolenie na emisję, ale Urząd Komunikacji Elektronicznej kilka miesięcy temu zdecydował, że nie będzie wydawać takich zgód w przypadku testów w DVB-T2/HEVC. To powszechnie obowiązujący standard. Aby zyskać dodatkowych widzów, TVS nawiązała współpracę z Grupą MWE Networks. Użytkownicy forum.satkurier.pl i forum.radiopolska.pl potwierdzili, że emisja na MUX-L3 i MUX-L4 ruszyła. Jak podał w piątek serwis dvbt2wpolsce.pl, do MUX-L1 (Jelenia Góra) także dołączyła TVS. Wznowiono też nadawanie TVC. Z multipleksu usunięto również TVMN i wPolsce.pl 

Obecnie w skład MUX-L3 wchodzą: TVC, TVC Super, FilMax, Pogoda24.TV, Junior Channel, Szlagier TV, Home TV, TV Republika, Stars.TV i TVS. Za pośrednictwem MUX-L4 można oglądać: Echo24, Szlagier TV, Pogoda24.TV, TVC Super, Junior Channel, Stars.TV, TVS i duble TV Republika, TVN oraz Polsatu. MUX-L1 nadaje kanały: Echo24, TV Dami/TV Bolesławiec, TVT (Zgorzelec), FilMax, Szlagier TV, Nuta TV, Nuta Gold, Home TV, TVC, TVC Super, Stars.TV i TV Republika. 

Mniej kanałów prawicowych na lokalnych MUX-ach

Osoby w zasięgu MUX-L3 i MUX-L4 straciły dostęp do stacji wPolsce.pl i TVMN. Pierwszy nadawca niedawno otrzymał koncesję na nadawanie w ramach ogólnopolskiego MUX-8. Na 52. kanale (LCN) naziemnej telewizji cyfrowej emituje planszę o tym, że niebawem w tym miejscu będzie dostępna stacja wPolsce24. Zgodnie z koncesją, start kanału związanego z braćmi Karnowskimi i Fratrią, nie powinien nastąpić później niż 2 września. Na wycofanie się z MUX-ów lokalnych i eksperymentalnych nie zdecydowała się TV Republika, która już nadaje na MUX-8.

Dlaczego Telewizja Media Narodowe zrezygnowała z emisji przez multipleksy lokalne Grupy MWE Networks? -  Z powodów ekonomicznych wypowiedzieliśmy umowę z MWE, będąc pod presją polityczną nie byliśmy w stanie opłacać kosztów emisji naziemnej z wpłat widzów. Będziemy kompensować braki w zasięgu umowami z operatorami kablowymi, walcząc o realizację naszej patriotycznej misji. Tamta umowa niewiele nam dawała przy olbrzymim koszcie, liczymy na MUX BCAST w Warszawie i Gdańsku oraz rozwój Smart TV - informuje Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes TVMN.

Do tej pory stacji nie dodał żaden z największych operatorów. Pozwolenia BCAST na emisję eksperymentalną wygasają z końcem września. Jeśli UKE nie zmieni stanowiska odnośnie multipleksów testowych, to także multipleks tej firmy zakończy wtedy nadawanie w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu. Związany z Cyfrowym Polsatem BCAST stara się o rezerwację regularnego MUX-5. O to samo zabiegają firmy Emitel i MWE Teleport.  Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotowuje się do konkursu w tej sprawie.

Dołącz do dyskusji: Zmiany na dwóch multipleksach naziemnych. „Wypowiedzieliśmy umowę”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Love
Uiuuu, na co kremlowskie szwagry wydali kaskę od szczodrych dzieci ofiar wypadków z Funduszu Sprawiedliwości i Lasów Państwowych, że zabrakło na multipleksik?Szwagrowa nie podratuje płatną seteczką w TVP, bo na pysk dyscyplinarnie poleciała.Uuuu.Piękne czasy!
odpowiedź
User
Pr
Media Karnowskich nie przedstawiają dla normalnego reklamodawcy żadnej wartości. Są na wizerunkowym dnie i lepiej nie będzie. Stąd początek problemów finansowych.
odpowiedź
User
Kolezankazabc
W PatoTVP karowscy prowadzili audycje, opłacani byli za setki w serwisach, a przecież reprezentowali swoją firemkę, będącą prywatną konkurencją TVP. Do tego żona któregoś z nich była partyjną wkładką na 3 stołkach „dyrektorskich”. W prywatnej spółce to jest niedopuszczalne, co dopiero w Spółce Skarbu Państwa.Pomijam kwestię obciachu.
Rzecz godna napiętnowania przez odpowiednie organy..
odpowiedź