SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platforma streamingowa Viaplay z 5 kanałami telewizyjnymi

Użytkownicy uruchomionej przed tygodniem platformy streamingowej Viaplay mogą już oglądać pięć kanałów telewizyjnych, cztery w języku polskim i jeden w rosyjskim.

W zakładce „Kanały TV” dostępne są stacje: Epic Drama, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature i TV1000 Russkoe Kino. Ich ramówki pojawiły się w nowym serwisie streamingowym zaraz po debiucie. Odbiór stacji nie był jednak możliwy. Udostępniono je dopiero teraz.

NENT Group, do której należy Viaplay nie zamierza skupiać się na ofercie tradycyjnych kanałów. - Użytkownicy Viaplay w Polsce posiadają dostęp do wybranych kanałów linearnych, za pośrednictwem platformy streamingowej, w ramach subskrypcji. Obecnie nie planujemy oferować dodatkowych kanałów, ponieważ koncentrujemy się na rozwijaniu oferty streamingu w naszych czterech głównych obszarach obejmujących proponowane treści – transmitowanych na żywo wydarzeniach sportowych premium, produkcjach Viaplay Originals, hollywoodzkich filmach oraz serialach, a także programach dla dzieci - informuje NENT Group. Oferta kanałów telewizyjnych w Viaplay jest dość skromna w porównaniu z Playerem, Iplą, GONET.tv, Wp Pilot, Canal+ online czy WP Pilot, które oferują od kilkudziesięciu do ponad 100 kanałów.

Co ciekawe niedawno Peter Norrelund, odpowiedzialny za rozwój i sport w NENT Group mówił portalowi Wirtualnemedia.pl, że kanałów linearnych w ofercie Viaplay nie będzie. – Obecnie nie planujemy oferować linearnych kanałów telewizyjnych w Polsce – przekonywał.

Viaplay od 3 sierpnia w Polsce

Platforma streamingowa Viaplay zadebiutowała w Polsce 3 sierpnia. Dostęp kosztuje 34 zł miesięcznie, ale przez miesiąc usługę można testować za darmo. Po debiucie Viaplay był krytykowany za jakość techniczną. Mecze na początku będą transmitowane w rozdzielczości HD, czyli 720p. Maksymalne opóźnienie w transmisji to 90 sekund.

Oferta sportowa Viaplay

NENT Group (Nordic Entertainment Group) od 2007 roku oferuje usługi wideo na żądanie w Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii. W 2016 roku zadebiutowała na Łotwie, Litwie i w Estonii, w 2020 roku w Islandii. Jesienią ub.r. poinformowała też, że szykuje się do wejścia na polski rynek.

Wówczas Viaplay pozyskał prawa do niemieckiej Bundesligi do końca sezonu 2024/2025. Wcześniej rozgrywki były pokazywane w kanałach Eleven Sports i Canal+ Sport. Wiosną NENT Group zdradziła, że licencja na Bundesligę została przedłużona aż do sezonu 2028/2029. Ponadto firma pozyskała prawa do piłkarskiej Ligi Europy i Ligi Konferencji przez trzy sezony: 2021/22, 2022/23 i 2023/24.

Niedawno Viaplay poinformował o pozyskaniu praw do angielskiej Premier League od sezonu 2022/2023 do 2027/2028. To duża strata dla Canal+ Sport, który ligę angielską pokazywał od 25 lat. Ponadto Viaplay będzie transmitować m.in. eliminacje w strefie Afryki do piłkarskiego mundialu w 2022 roku, turniej Copa America w 2024 roku (plus mecze towarzyskie reprezentacji Brazylii i Argentyny), mundial w piłce nożnej kobiet w 2023 roku. Skandynawska platforma pozyskała nie tylko piłkarskie licencje.

W latach 2023-2025 będzie transmitować w Polsce wyścigi Formuły 1, które do tej pory są pokazywane w Eleven Sports. W ofercie platformy są też wyścigi IndyCar, Formuły 2, NASCAR, MotoGP, Porsche Supercup i Formula Renault Eurocup. Inne składki oferty Viaplay to rozgrywki golfowe US Open, spotkania piłki ręcznej Bundesligi, mecze koszykówki FIBA EuroLeague Women, a także turnieje snookera, pool bilarda oraz dartów PDC. Nad obsługą transmisji ma pracować 40-60 osób, które znajdą zatrudnienie w warszawskim biurze NENT Group.

Filmy, seriale i reaktywowany format „Fort Boyard”

W ofercie Viaplay będzie ponad 70 produkcji oryginalnych, m.in. seriale „Kochaj mnie”, „Max Anger”, „Wisting”, „Pod osłoną mroku”, „Honor” i „Box 21”. Platforma będzie też oferować treści od amerykańskich producentów i nadawców NBCUniversal, Sony, MGM oraz CBS, m.in. seriale „New Amsterdam”, „Chicago”, „The Good Doctor”, „S.W.A.T.”, „Hawaii Five-0” i „Opowieść podręcznej”, a także serie filmów „Spider-Man”, „Faceci w czerni”, „Mission: Impossible”, „Bourne”, „Bridget Jones” i „Indiana Jones”. Oferta dla dzieci będzie obejmować m.in. seriale „Psi Patrol”, „Świnka Peppa” oraz „SpongeBob Kanciastoporty”.

Platforma streamingowa reaktywuje też format „Fort Boyard”, który w latach 2008-2009 był pokazywany w TVP2, a jego francuskie edycje emitował w latach 90 nieistniejący już kanał ATV. Przedstawiciele show-biznesu i sportu w forcie zlokalizowanym we francuskiej części Atlantyku biorą udział w konkurencjach fizycznych i intelektualnych. Wszystko po to, żeby dostać się do strzeżonego przez tygrysy skarbca ze złotymi monetami i wynieść ich jak najwięcej.

Trzy polskie seriale

NENT Group ogłosiła realizację w Polsce trzech seriali. „Polskie morderczynie” zostaną wyprodukowane przez Paprika Studios Poland należące do NENT Group, właściciela Viaplay. Książka reportażowa o takim tytule przedstawia historie bardzo różnych kobiet, z których każda popełniła morderstwo. Jej autorka Katarzyna Bonda to obecnie najpopularniejsza pisarka kryminałów w naszym kraju, jej książki sprzedały w ponad 2 mln egz. i ukazały się łącznie w 15 krajach.

„Czarny pies” będzie psychologicznym dramatem sensacyjnym o polskich weteranach powracających z wojen w Afganistanie i Iraku. Po zakończeniu misji, żołnierze muszą stawić czoła innym wyzwaniom: mierzyć się z biedą oraz fizycznymi i psychicznymi bliznami, a także korupcją wśród byłych dowódców. „Czarny pies” będzie składał się z sześciu odcinków. Za realizację odpowiada ATM Grupa, a pomysłodawcą jest Artur Kowalewski, który jako producent ma w dorobku m.in. „Watahę”.

Z kolei serial inspirowany debiutancką powieścią Pauli Er „Wolność jaskółki” wykorzystuje innowacyjną strukturę narracyjną, aby przedstawić niszczycielski wpływ przemocy domowej. Historia Olgi, której pozornie szczęśliwe małżeństwo skrywa mroczną rzeczywistość, opowiedziana jest z perspektywy różnych postaci, których losy przeplatają się w trakcie sześciu odcinków. Autorką scenariusza „Wolności jaskółki” jest Agnieszka Kruk, serial zostanie wyprodukowany przez Opus TV. NENT Group nie podaje na razie, kiedy seriale „Polskie morderczynie”, „Czarny pies” i „Wolność jaskółki” pojawią się na platformie Viaplay.

Dołącz do dyskusji: Platforma streamingowa Viaplay z 5 kanałami telewizyjnymi

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tensam
Nie wiem po co to komu, przecież wiadomo, że wszyscy będą oglądać tylko Fort Boyard i Lewego.
0 0
odpowiedź
User
bredny
Ja bym chętnie oglądał rosyjskie kino TV 1000, ale jakby był przetłumaczony na polskie napisy lub lektora.

Poza tym, ten kanał był już w Polsce na platformie n
0 0
odpowiedź
User
Ja gj
Jeżeli nie uruchomią kanału telewizyjnego, dostępnego w kablówkach, bez opóźnień to sukcesu im nie wróżę. Polska to już nie jest Trzeci Świat żeby się rzucać na taką podłą jakość. Zresztą jeśli ktoś będzie chciał obejrzeć coś w stremingu to sobie znajdzie za darmo. Jeśli już będę musiał płacić za dostęp do F1 przez internet to wykupie go z oficjalnej dystrybucji F1. Fort Boyard? Skandynawia myśli że my żyjemy w latach 90-ych?
0 0
odpowiedź