Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2015-05-28

A A A POLEĆ DRUKUJ

Energooszczędny dom XXI wieku

150x110
Coraz więcej Polaków decydujących się na budowę domu zwraca uwagę nie tylko na jego funkcjonalność czy warstwę wizualną, lecz również na energooszczędność. Główną zasadą, która obowiązuje podczas projektowania energooszczędnego budynku jest uwzględnienie rozwiązań mających na celu zminimalizowanie zużycia energii. Projektanci domów energooszczędnych korzystają z najnowszych technologii wdrożonych w obiegu gospodarczym tak, aby ich powstanie przyczyniało się do poprawy jakości życia społecznego − tworzenie bezpiecznej enklawy dla mieszkańców czy harmonijne wpisanie inwestycji w infrastrukturę lokalnej społeczności. Energooszczędny model budownictwa uwzględnia również cykle obiegu materiałów oraz korzysta z odnawialnych źródeł energii.

Energooszczędność na etapie projektu

Jeśli decydujemy się na budowę domu energooszczędnego musimy pamiętać, że to, jakie rozwiązania zastosujemy należy uwzględnić już na etapie projektu. Dobre parametry izolacyjne i wykorzystanie promieniowania słonecznego czy ciepła wytwarzanego przez urządzenia elektryczne i mieszkańców umożliwiają zminimalizowanie zużycia energii aż do ośmiu razy w stosunku do tradycyjnych budynków. Główne założenia budownictwa energooszczędnego to przede wszystkim prawidłowa izolacja. Poprawa własności termoizolacyjnych budynku to nie tylko ogromna oszczędność wydatków na ogrzewanie, ale i wyciszenie domu. Stąd też bardzo ważnym zagadnieniem jest ograniczenie strat ciepła wynikających np. z niewłaściwego montażu okien, które mają znaczący wpływ na charakterystykę energetyczną całego budynku.

Szczelne okna

Nieprawidłowy montaż stolarki otworowej przy użyciu nieodpowiednich produktów może spowodować, że nawet najwyższej jakości okna nie spełnią swoich funkcji. Nie będą szczelne, a tym samym nie będziemy mogli mówić energooszczędności. Co więcej, uchybienia montażowe mogą również prowadzić do wad i uszkodzeń konstrukcyjnych budynku. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Jednym z nich jest Soudal Window System – rodzina wysokiej jakości produktów do izolacji okien oferowanych przez firmę Soudal. System posiada wysokie wskaźniki izolacyjności termicznej i akustycznej. Pozwala tym samym zminimalizować skutki nieprecyzyjnego montażu stolarki otworowej. Soudal Window System został opracowany na potrzeby nowoczesnego budownictwa, opartego na europejskich parametrach energooszczędności.

O Soudal Window System

Soudal Window System opracowany został z myślą o trójwarstwowym montażu izolacji cieplnej okien. Jest to najskuteczniejszy montaż gwarantujący właściwą izolację, komfort oraz niskie koszty ogrzewania. Opiera się na zasadzie – „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.

Soudal Window System jest przeznaczony do uszczelniania połączeń stolarki okiennej
ze ścianami zewnętrznymi wykonanymi z betonu komórkowego, betonu, żelbetonu, pustaków ceramicznych, bloczków silikonowych lub
o konstrukcji szkieletowej z drewna.

W skład Soudal Window System wchodzą:
• Elastyczna piana poliuretanowa Flexifoam
• Taśmy paroszczelne SWS Basic, SWS Universal, SWS B1 Extra
• Taśmy paroprzepuszczalne SWS Basic i SWS Universal
• Klej jednoskładnikowy Soudafoil 360H wytwarzany na bazie polimerów hybrydowych

Więcej informacji na temat SWS: www.cieplymontaz.com.pl






Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS