GoldenPeaks Capital jest jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów zielonej energii w Europie oraz jednym z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce. Właśnie z sukcesem zakończyli proces finansowania dwóch projektów fotowoltaicznych, które obejmują budowę elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 176 MW w 15 różnych regionach Polski.
GoldenPeaks Capital, firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych z naciskiem na region Europy Wschodniej, właśnie zakończyła finansowanie dwóch projektów fotowoltaicznych w Polsce, o łącznej mocy 176MW.
Dwa projekty „Foxtrot” i „Gamma” podzielone są na 86MW oraz 90MW. Pierwszy z nich będzie realizowany w 9 województwach, natomiast drugi w 6 innych regionach Polski. Projekty realizowane są przez spółkę zależną w 100% od GoldenPeaks Capital Holdings, Spectris Energy.
Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital mówi: "Polska jest drugim największym rynkiem fotowoltaicznym pod względem nowej mocy zainstalowanej w Unii Europejskiej. GoldenPeaks Capital z dumą wspiera tempo ekspansji i modernizacji polskiego sektora energii odnawialnej.”
GoldenPeaks Capital to firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych oraz jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech.
Daniel Tain, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital, mówi: "Przewiduje się, że krytyczny popyt na energię słoneczną w Europie wkrótce znacznie przekroczy podaż. GoldenPeaks Capital stał się wiodącym dostawcą gotowych rozwiązań w zakresie zielonej energii w Europie.”
Jeszcze w październiku 2021 roku GoldenPeaks Capital uruchomił i zlecił „Bravo” - kolejny projekt fotowoltaiczny w Polsce o łącznej mocy, oraz projekt „Alfa” o mocy 78MW poprzez swoją spółkę zależną Spectris Energy. Projekty zostały zrealizowane w ciągu zaledwie 9 miesięcy i jako pierwsze w Polsce wykorzystują dwupłaszczyznowe moduły fotowoltaiczne.
GoldenPeaks Capital będzie dalej zwiększać tempo kształtowania przemysłu energii odnawialnej w Europie Wschodniej poprzez zastosowanie płynnej integracji wszystkich sektorów GPC, takich jak produkcja, rozwój i inżynieria projektu, finansowanie i strukturyzacja, zarządzanie łańcuchem dostaw, budowa i uruchomienie, operacje na aktywach oraz sprzedaż komercyjna i energetyczna, zapewniając nieocenioną zgodność metodologii, etyki i celów.