Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-04-21

A A A POLEĆ DRUKUJ

Nowa brama garażowa w starym budownictwie

 

Wiosna to dobry czas na zmiany, także te w najbliższym otoczeniu budynku. Jeśli planujemy więc wymianę starej bramy garażowej na nową – bardziej funkcjonalną i energooszczędną – musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby była ona dobrze dopasowana do istniejącej konstrukcji garażu. Na szczęście są na to sposoby. Jakie rozwiązania ułatwią montaż bramy, nawet przy braku nadproża czy węgarków?

Zastąpienie starej bramy garażowej, najczęściej uchylnej lub skrzydłowej, nową konstrukcją segmentową z napędem to większa wygoda obsługi, ograniczenie strat energii cieplnej i możliwość dopasowania produktu do potrzeb domowników oraz do wyglądu elewacji domu. Zwłaszcza, gdy wymieniamy okna i drzwi wejściowe lub ocieplamy budynek, inwestycja w komfortowy dostęp do garażu jest kolejnym, naturalnym krokiem do zwiększenia walorów użytkowych i podniesienia estetyki posesji.

Jaką bramę garażową wybrać przy renowacji?

Wolnej przestrzeni w garażu nigdy za wiele – zawsze nam jej brakuje, gdy planujemy przechować w pomieszczeniu nie tylko samochód, lecz także rowery, narzędzia czy też sprzęt ogrodniczy. Problem ten może uwydatnić się również, kiedy chcemy wykonać modernizację i zamontować nową bramę garażową w miejsce starej. Montaż w już istniejącym budynku nie zawsze bywa łatwy – wyzwanie może stanowić zbyt mała ilość miejsca na zamocowanie wszystkich elementów nośnych. Co więc, jeśli nie mamy odpowiednich warunków do realizacji inwestycji? Nic straconego – w takiej sytuacji możemy sięgnąć po rozwiązania renowacyjne pozwalające na instalację bramy w otworze garażu bez względu na specyfikę zabudowy.

Z myślą o inwestorach, którzy przeprowadzają renowację garażu przygotowana została brama UniPro RenoSystem marki WIŚNIOWSKI. Dzięki jej wykorzystaniu oraz systemowi montażu na specjalnych kątownikach, konstrukcja może być zamocowana zarówno w otworze, jak i poza nim. System jest funkcjonalny i zapewnia estetyczne wykończenie – dopasowane maskownice w kolorze skrzydła bramy pozwalają zakryć ewentualne uszkodzenia ściany, powstałe po demontażu starego wyrobu. - Rozwiązania renowacyjne RenoSystem rozwiązują wiele potencjalnych problemowych sytuacji powstających przy wymianie bramy garażowej. Bardzo dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie z uwagi na małą ilość dostępnej przestrzeni, standardowe produkty nie znajdują zastosowania – podkreśla Aneta Kroczek-Macheta, Menedżer Produktu Bramy Garażowe z firmy WIŚNIOWSKI, Partnera kampanii „DOBRY MONTAŻ-BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”.

Montaż bramy bez nadproża? To możliwe

Sytuacje montażowe, z jakimi mamy do czynienia przy renowacji, mogą okazać się niemałym wyzwaniem. Montowane kilkanaście lat temu rozwiązania są pod względem technicznym często zupełnie inne niż te wykorzystywane obecnie. Jedną z barier przy wymianie stanowi zbyt niskie nadproże garażu lub jego całkowity brak. Wówczas dobrym wyborem dla bramy garażowej są rozwiązania renowacyjne RenoSystem z konstrukcją, która pełniąc funkcję stelaża, zastępuje brakujące elementy nadproża lub przestrzeni bocznych. Brama w systemie RenoSystem wykonywana jest z odpornej na korozję stali ocynkowanej, a w komplecie z dobranymi pod kolor maskownicami prezentuje się bardzo estetycznie.

Jeśli mamy garaż wielostanowiskowy, przy jego modernizacji warto zadbać o ujednolicenie całego frontu budynku z designem płaszcza bramy. Pomogą w tym specjalne blendy renowacyjne, które stanowią uzupełnienie oferty skierowanej do klientów modernizujących swoje garaże. Wiele istniejących garaży mimo posiadania przestrzeni bocznych, ma niskie nadproża. W takich przypadkach firma WIŚNIOWSKI poleca bramę z serii UniPro Nano80, która może być stosowana do nadproża o wysokości 80 mm, a jej różnorodne wzornictwo i szeroka paleta kolorów pozwalają dopasować wygląd produktu zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej zabudowy.

Modernizując swoją życiową przestrzeń dostosowujemy dom i jego najbliższe otoczenie do aktualnych potrzeb. Wymiana starej, nieszczelnej bramy garażowej na nowy model znacznie ułatwia dostęp do garażu i zapewnia estetyczną spójność wszystkich elementów fasady budynku. Dzięki wykorzystaniu specjalnych rozwiązań renowacyjnych, nawet niewielka ilość dostępnego miejsca nie jest już przeszkodą w spełnieniu naszych marzeń o funkcjonalnej i energooszczędnej bramie.

***

Partnerzy kampanii „DOBRY MONTAŻBUDUJESZ DLA POKOLEŃ”: Anwis, BFT, Deceuninck, FAKRO, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Krispol, Metal-Plast, Pol-Skone, PORTA, Profix, Selena, Soudal, WIŚNIOWSKI. Patroni honorowi: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patroni merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej, EPPA (European Trade Association of PVC Window System Suppliers), Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Patroni medialni: Budnet.pl, Budownictwo.co, „Buduj Energooszczędnie”, „Budujemy Dom”, „Dom Idealny”, „Dom szyty na miarę”, Drzwi21.pl, Ekobudowanie, „Ekspert Budowlany”, Kupdom.com.pl, „Kwartalnik OKNO”, „Ładny Dom”, Ładnydom.pl, „Manager Report”, „Monter Stolarki”, „Murator”, „Najciekawsze Projekty”, Obud.pl, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, „RBT Magazyn”, Receptynadom.pl, Stolarkabudowlana.eu, „Świat Szkła”, „Teraz Środowisko”.

Strona internetowa kampanii: dobrymontaz.com

Fanpage kampanii na Facebook’u: https://pl-pl.facebook.com/dobrymontaz/





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS