Warto mieć w łazience i wannę, i prysznic. Jeśli jednak brakuje nam miejsca na osobne strefy użytkowe, możemy pokusić się o praktyczne i atrakcyjne rozwiązanie „dwa w jednym”.
W dużej łazience nie ma problemu ze zmieszczeniem wanny, najlepiej wolnostojącej, a także strefy prysznica z brodzikiem, kabiną tradycyjną albo typu walk-in. Gdy jednak dysponujemy niewielkim metrażem, stajemy przed trudnym wyborem: wanna czy prysznic? Na szczęście udaje się znaleźć kompromis.
W przykładowej aranżacji o niewielkich, kwadratowych kafelkach w malachitowym odcieniu strefa kąpieli została ulokowana częściowo pod oknem. Umieszczono tu obudowaną wannę, idealną do długiego relaksu w domowym spa. Co ważne, wanna stanowi równocześnie swego rodzaju brodzik dla strefy natrysku. Kabinę „tworzą” zaś wyłożone po sam sufit płytkami ściany oraz transparentny parawan nawannowy. Perfekcyjnie dopracowane rozwiązanie łączy dwie strefy w jedną.
Na uwagę zasługuje dobrany do kompozycji zestaw natryskowy z efektowną deszczownią. Dzięki niemu powstało miejsce nie tylko dla zwolenników szybkiego porannego prysznica. To świetna propozycja dla lubiących odpoczywać w delikatnych kroplach, które masują ciało i koją zmysły.
Na wykorzystany w stylizacji zestaw Fiesta składa się deszczownia z metalową głowicą o średnicy 25 cm. Została umieszczona na metalowym drążku o regulowanej wysokości od 107,6 do 170 cm (od dna wanny to aż 216 cm). Tym samym ustawienie deszczowni można precyzyjnie dopasować do wzrostu użytkownika. Komfortowo wykąpie się więc nawet osoba bardzo wysoka. Regulowany odstęp deszczowni od ściany ułatwia także prawidłowy montaż.
Wygodna rączka natrysku, o średnicy 10 cm, posiada trzy funkcje strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany. W utrzymaniu czystości zarówno deszczowni, jak i rączki pomaga zastosowany w nich system easy clean ułatwiający usuwanie kamienia wapiennego.
Zestaw składa się też z naściennej baterii. Ma ona ceramiczny przełącznik z metalowym uchwytem, trzyfunkcyjny: deszczownia, natrysk, wanna. Wyposażona jest w regulator ceramiczny zapewniający jej trwałość i bezawaryjne działanie.
W strefie wannowo-prysznicowej w jednej ze ścianek powstała dekoracyjna wnęka. Pomieści na przykład olejki i aromaty uatrakcyjniające relaks podczas kąpieli. Ładnie podświetlona LED-ami wprowadza romantyczny nastrój.
Poza strefą kąpieli łazienka utrzymana jest w szarościach. Ściany mają odcień betonu, podłogę wyłożono heksagonalnymi płytkami o gołębim kolorze, ciekawie wygląda kamienna umywalka. Charakteru dodają całości designerskie lampy i lustro w formie kropli. Przytulność wprowadzają elementy drewniane: blat pod umywalką, rama obrazu, stołki naśladujące pnie.
Przykładem pomysłowej strefy „dwa w jednym” jest róweniż druga aranżacja – w marynarskim stylu. Biała wanna niemal wtapia się w tło białych płytek na ścianie. W strefę prysznica „przeobraża się” wraz z zasunięciem zasłony w biało-granatowe pasy, współgrającej z kafelkowym deseniem na ścianie. Wykorzystano tu zestaw natryskowy przesuwny Quadro z wygodną rączką prysznicową z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennego. Częścią kompletu jest praktyczna półka na kosmetyki.
W artykule wykorzystano aranżacje i produkty Ferro.
FERRO www.ferro.pl
press box