SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Niemczech będzie tylko DAB+? „FM to maszyna pochłaniająca energię”

Szef Deutschlandradio Stefan Raue uważa, że w dobie rosnących cen energii przejście z analogowego systemu nadawania FM na cyfrowy DAB+ staje się coraz poważniejszym wyzwaniem. - W dłuższej perspektywie nie będzie nas stać na dwa naziemne kanały dystrybucji - stwierdził, cytowany przez niemiecką agencję prasową.

Dołącz do dyskusji: W Niemczech będzie tylko DAB+? „FM to maszyna pochłaniająca energię”

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
W większości radiowo-telewizyjnych centrów nadawczych skoordynowano w 1984 r. 6 częstotliwości dużej mocy w paśmie UKF np. w Chwaszczynie 6 z mocą 120 kW.
Z czego dwie z nich są zakłócane przez Bydgoszcz-Trzeciewiec, a jedna przez Iławę-Kisielice. Skutkuje to utrudnionym odbiorem już w odległości 50 km na południe od Chwaszczyna. Dziękuję za taką "koordynację". "Zaufaj mi, jestem projektantem sieci radiowych UKF-FM".
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Erich Honecker, przywódca NRD, powiedział 19. stycznia 1989: Mur będzie istniał za 50 i 100 lat ... trzeba chronić naszą republikę przed rabusiami. 9. listopada 1989 obywatele zaczęli młotem i kilofem rozbierać ochronę republiki przed wpływem faszystowskiego zachodu.
W 1984 r. polscy eksperci byli przekonani, że pasmo CCIR (87,5 – 108 MHz) nigdy nie będzie wprowadzono w Polsce. W Polsce wycofano radiofonię z pasma OIRT 1. stycznia 2000 r., wyjątkiem było parę stacji, które usunięto w 2004 r.
Pewnie tak samo myślano, kiedy koordynowano pasmo VHF III w 2006 r. DAB+ nigdy nie będzie wprowadzony w Polsce.
odpowiedź
User
miś społeczny

W 1984 r. polscy eksperci byli przekonani, że pasmo CCIR (87,5 – 108 MHz) nigdy nie będzie wprowadzono w Polsce.

W 1984 r. to już przejrzeli na oczy, bo w owym roku była konferencja w Genewie, na której Polska dostała te pozakłócane częstotliwości dużej mocy. Ale jeszcze w końcu lat 70-tych, na pismo władz Czechosłowacji w sprawie uzgodnienia pasma 87,5-108 MHz, Polska odpowiedziała że nie jest zainteresowana rozwojem radiofonii w tym zakresie częstotliwości. Jak szybko zmienia się zdanie...
odpowiedź