SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Polskiego Radia: Trójce zmalała tzw. „słuchalność”, jej badania przeszacowują duże miasta

Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia, zakwestionowała rzetelność badań słuchalności Radio Track, w których Trójka notowała ostatnio rekordowo niskie wyniki. Zaznaczyła, że spółkę Komitet Badań Radiowych kontrolują prywatni nadawcy, a w badaniach są przeszacowane duże miasta. Jej zdaniem w Trójce „były konieczne odważne zmiany”.

Dołącz do dyskusji: Prezes Polskiego Radia: Trójce zmalała tzw. „słuchalność”, jej badania przeszacowują duże miasta

152 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamienna facjata
Kobieto miej twarz. O przepraszam. Zapomniałam.
odpowiedź
User
orion2
Wyniki Trójki nie mogą być dobre. Naruszono cierpliwość fundamentalnych słuchaczy, którzy najzwyczajniej odeszli. Jeśli Trójce zależy na tych słuchaczach to trzeba zachęcić ich do powrotu. Jak to zrobić? A choćby jinglami... tylko nie nowymi jinglami, a tymi kultowymi, zlikwidowanymi naprędce w 2002 r. bo ówczesny dyrektor W. Laskowski chciał dzięki temu zdobyć 20% słuchalności-nie skończyło to się najlepiej, a tamte kultowe jingle wróciły już tylko jeden raz do Trójki - 1 kwietnia 2007r. dzięki K. Skowrońskiemu - euforia słuchaczy w tym dniu była przeogromna. Brzmienie stacji (mam na myśli jingle) to jest podstawa, a Trójka powinna pokazać i przypominać na każdym kroku, że tak naprawdę kontynuuje dobre tradycje w troszkę innym składzie osobowym.
W mojej ocenie muzycznie obecna Trójka wróciła częściowo do swoich najlepszych tradycji - z muzyką rockową jako główną (rock w szerokim znaczeniu) - bo Trójka od zawsze była rockowym radiem. W ostatnim 20 leciu zmieniono ten rockowy klimat na alternatywno-sofciarski z domieszką tzw. grzałek (kilka zespołów z acepiorundece na czele)...no właśnie... polecam Radio 357 oraz RNŚ - wprawne ucho od razu wychwyci o czym mowa. Teraz trzeba odpowiednio ustawić playlistę i obstawić ją utworami dzięki którym Trójkę nazwano w latach 90-tych i wcześniej kultowym radiem, domieszać do tego nowe propozycje i gotowe. Nie wiem czy Ciechan wie jak to zrobić.
Zgadzam się, że Trójka potrzebowała zmiany, bo standard w którym pracowała był już męczący, a że fundament pod ten standard zbudował W. Laskowski, to to się nadawało do zmiany z definicji. Inną sprawą jest, że okoliczności w których się to odbyło nie były najlepsze.

odpowiedź
User
Syndrom
Trójka jest teraz dla ludzi. Rano gadka o pomidorowej, w niedzielę u Popek o pazdnokciach. Błąd językowy na błędzie. Kodym coś tam sepleni. Igi Pop i takie tam. Super stacja, *****.
odpowiedź