SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Donald Tusk o zmianach w TVP. „Sprawa jest prostsza niż się komuś wydaje”

Na konferencji Donalda Tuska reporter TVP Info Miłosz Kłeczek chciał poznać sposób, w który nowy rząd chce przeprowadzić zmiany w Telewizji Polskiej. - Pan na pewno się dowie w swoim czasie – usłyszał od kandydata na premiera. Tusk zasugerował też, że dziennikarze TVP mogą stanąć przed komisją śledczą.  - Wolałbym, żebyście przestali ukrywać, kto otrzymywał nielegalnie materiały od CBA - dodał. 

Dołącz do dyskusji: Donald Tusk o zmianach w TVP. „Sprawa jest prostsza niż się komuś wydaje”

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomekk2803
Ciekawe jak się potoczy dal
Ciekawe jak się potoczy dalej kariera Pana Kłeczka, oczywiście po zwolnieniu z TVP.

Jedenego jestem pewny. Jeśli pan Kłeczek zostanie zwolniony to z pewnością nie znajdzie pracy w mediach komercyjnych w programie interwencyjnym. Wiadomo dlaczego.
odpowiedź
User
Teleman
Media publiczne czeka prawdziwy Armageddon. Oni nabrali gigantycznych kredytów licząc, że nadal będą mogli uprawiać ostrą propagandę. Oj, będzie bolało...

Rada mediów Narodowych została wymyślona w 2016 roku , by obejść kompetencje KRRiT , w zakresie obsadzania zarządów i rad nadzorczych nadawców publicznych .Ale powołana rada jest tworem poza konstytucyjnym , co wynika z wyroku TK z grudnia 2016 roku . A media publiczne są skonstruowane tak że podlegają pod kodeks spółek handlowych , który wyrażnie wskazuje że to właściciel decyduje kto zarządza jego majątkiem i musi mieć wpływ na to jak to się odbywa .O czym mówi art.64 Konstytucji. Jeżeli zatem właścicielem mediów publicznych jest skarb państwa , to odpowiedzialnym za zarządzanie majątkiem jest właściwy minister. W tej sytuacji nawet pierwszego dnia urzędowania nowego rządu , nowy minister odpowiedzialny za media publiczne , może odwoływać ich rady nadzorcze i powoływać nowe .A one mogą odwołać zarządy i powołać nowe .
odpowiedź
User
Gie
A gdyby tak połączyć TVP i PR w jedną firmę? TVPR - Telewizja i Polskie Radio. W kilku krajach publiczne radio i telewizja to jedna firma. W przypadku takiej fuzji trzeba by wybrać zupełnie nowe władze.
odpowiedź