Choć TVP zapowiedziała likwidację 7 kanałów linearnych, to nie przewiduje cięć w zakresie teletekstu. - Telewizja Polska obecnie nie planuje likwidacji Telegazety. Nie zamierzamy też zastępować tej usługi innym formatem ani zmieniać jej obecnego kształtu - informuje Wirtualnemedia.pl Dział Komunikacji Korporacyjnej TVP. Mimo tej deklaracji, nie wszyscy mogą korzystać z Telegazety. Usługa nie działa w przypadku serwisów streamingowych/OTT i niektórych usług IPTV.
Jaki jest Krzysztof Stanowski, wiemy wszyscy. Jednemu z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych w Polsce trudno odmówić zmysłu biznesowego, ale liczba zwyczajnie niemądrych publicznych wypowiedzi, które padły z jego ust już dawno przekroczyła dopuszczalne normy. Trochę o to Stanowskiemu chodzi, by budować rozpoznawalność przez kontrowersje, ale gdzieś trzeba postawić granicę. I niechże nią będzie chociaż niewolnictwo!
Biedronka, Lidl, Orlen, Media Markt, Tyskie, Żywiec, Lay's i wiele innych marek w swoich kampaniach reklamowych nawiązuje do największej aktualnej imprezy sportowej - piłkarskiego Euro 2024.
Temat wykorzystywania sztucznej inteligencji w mediach coraz częściej przewija się w środowisku. Niektórzy widzą w AI ogromną szansę i przydatne narzędzie, inni boją się utraty pracy. Rozwój tej technologii niepokoi też odbiorców mediów, na co wskazuje najnowszy raport Reuters Institute. Polska branża miała wyjątkową okazję wypowiedzieć się na temat rozwoju AI w trakcie konferencji “Technologiczna rewolucja w mediach”.
- Marka istnieje 30 lat, ale – przez dotychczasową strategię sprzedaży – jest mało znana. Mając tę świadomość, postawiliśmy na szczerość i prawdę. Tak, wiemy, że nie jesteśmy najwięksi. Tak, wiemy, że możesz nas nie znać. Ale czy to w czymś przeszkadza? - o nowej platformie komunikacji, wydatkach marketingowych i aktywnościach digitalowych jako fundamencie strategii marketingowej mówi Marcin Tobiasz, marketing manager Exim tours.
Po tym, co zrobił z telewizją publiczną, nie zaufali mu nawet wyborcy PiS. Jacek Kurski wrócił z Ameryki z marzeniami, ale tylko to o występie z Martyniukiem udało mu się spełnić. Z europarlamentem nie wyszło. Co teraz będzie robił? – Kilka lat temu miał pomysł telewizji krajów Grupy Wyszehradzkiej (...). Zarówno Jarosław Kaczyński, jak i PiS, po odcięciu od mediów narodowych potrzebują nowych kanałów dystrybucji swych treści, co może być nową drogą Kurskiego - komentuje dla Wirtualnemedia.pl dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska z Uniwersytetu Warszawskiego.
Szef Polsatu Sport Marian Kmita w rozmowie z Wirtualnemedia.pl opowiada m.in. o sytuacji na rynku telewizyjnym oraz planach stacji na igrzyska w Paryżu. Będzie m.in. specjalny program poświęcony siatkówce. - Udało nam się pójść na kompromis - przyznaje Kmita.
Amerykański box office przeżywa katastrofalny początek letniego okresu. Zamiast wielkich hitów do kin trafiły produkcje, które nie przekonały do siebie masowego widza, a czerwiec wcale nie zapowiada się wiele lepiej. Po udanym początku roku znacznie trudniejszy moment przeżywa też rodzime kino. Jak na zbliżające się lato patrzą Multikino, Helios i Cinema City?
Dzięki debiutowi Max najbardziej zagorzali fani streamingu nie będą musieli płacić jednocześnie za HBO Max i Playera. W dniu startu platformy część użytkowników dopatrzyła się jednak niedociągnięć. Portal Wirtualnemedia.pl analizuje jej ofertę i szanse rynkowe.
Prawnicy podkreślają, że Europejskie Prawo o Wolności Mediów to ramy prawne. Medioznawca zaznacza, że brakuje w nim ważnych rozstrzygnięć: - Jak bronić demokratycznych dziennikarzy i eliminować zakamuflowanych propagandystów i wyraźnego podkreślenia, że pluralizm mediów „tak”, ale pod warunkiem, że mówimy o mediach szanujących i pielęgnujących rozsądną demokrację – mówi Wirtualnemedia.pl prof. Jacek Dąbała. Co mediom w Polsce daje EMFA?
Sprawa Tomasza Lisa przypomniała środowisku dziennikarskiemu o problemie mobbingu. - Pojawia się „syndrom Boga”, poczucie, że w tej branży robi się wyjątkowo ważne rzeczy. Taka narracja powoduje przekonanie, że „więcej nam można”, cel uświęca środki z racji misyjności, wyjątkowości - mówi Wirtualnemedia.pl mecenas Karolina Kędziora z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.
Firma PSMM Monitoring&More, od kilku miesięcy w grupie kapitałowej Instytutu Monitorowania Mediów (IMM), oznajmiła wybranym klientom duże podwyżki cen za usługi monitoringu mediów. Ci reagują oburzeniem – raz, że nikt skoków cen z nimi nie negocjował, dwa – w obecnej sytuacji rynkowej niezadowolony klient nie ma dokąd „uciec”, bo IMM utrzymuje pozycję dominującą. PSMM wzrosty tłumaczy głównie wymogami regulatora rynku.
Czwórka pisarzy Andrzej Gawliński, Jarosław Molenda, Przemysław Semczuk oraz Arkadiusz Lorenc zarzuca podcastowi VOX FM (Grupa ZPR Media) „ZŁO. Zbrodnia, Łowca, Ofiara” podobieństwo do ich książek. Autorzy wystosowali pisma do nadawcy i zapowiadają pozwy do sądu. Mamy odpowiedzi autorki cyklu Marty Kiermasz oraz rzeczniczki ZPR Media. - Wielu z książek, na podstawie których autorzy wystąpili z roszczeniami, nigdy nie czytałam ani nawet nie miałam w ręku - zapewnia Kiermasz.
„Kierunek marketing, i co dalej?” to praktyczny przewodnik dla wszystkich, którzy rozważają studia i karierę zawodową w branży komunikacji marketingowej. Wierzymy, że nasza publikacja pozwoli poznać ten segment rynku z jak najlepszej strony i pomoże w podjęciu decyzji o wyborze studiów. To ważna zwłaszcza w dzisiejszym, pełnym dynamicznych zmian świecie.
Dorota Gawryluk kluczy ws. ewentualnego kandydowania na urząd prezydenta Polski. - To nie służy dziennikarzom, a Polsat jest wciągany w grę polityczną - uważa medioznawca Adam Szynol. - Niech Gawryluk zagra w otwarte karty - apeluje Jan Ordyński.
Choć wszystkie polskie serwisy streamingowe z kanałami linearnymi powinny oferować: TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TV4, TVN i TV Puls, to niektóre z nich nie przestrzegają zasady must carry, must offer. Jakub Borowiak, prawnik Kancelarii Prawnej Media ocenia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że nieprzestrzegającym przepisów nadawców grożą dotkliwe kary. Telewizja Polska zdradza natomiast, że prowadzi rozmowy odnośnie do obecności w Playerze i Polsat Box Go.
Sprawa rządów Tomasza Lisa w “Newsweeku” wróciła po niemal dwóch latach, dzięki kolejnemu tekstowi Szymona Jadczaka i w związku z ostatecznym umorzeniem śledztwa przez prokuraturę. A przy okazji rozbudziła pokoleniową dyskusję o stylu zarządzania w mediach i “upadłym idolu”. Rzecz w tym, że dla ludzi urodzonych w latach 90. i później Tomasz Lis nigdy, ale to nigdy nie był autorytetem.
Dzieci coraz częściej padają ofiarami różnych nadużyć w platformach społecznościowych. Jeśli marki dalej będą wspierać swoimi budżetami patologiczne treści i bigtechy przymykające oczy na krzywdę młodych, to ci się zbuntują. Branża reklamy musi zacząć wywierać presję na platformy cyfrowe, inaczej pleniące się tam patologie nie znikną - uważa Magdalena Bigaj, prezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa.
Znane z ekranów osoby z odwagą opowiadają publicznie o swoich chorobach. Czy ich wpisy w social mediach to krok w kierunku przełamania tabu i zachęta do badań? – To terapia szokowa – wydaje nam się, że jeszcze wczoraj widzieliśmy Monikę Olejnik na ekranie, w szczycie formy przeprowadzającą wymagające wywiady z topowymi politykami, a jednocześnie mamy coming out na temat trudnej walki z chorobą, ostrzeżenie i zachęcenie do profilaktyki – mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Oliva Drost, właścicielka agencji oLIVE media.
Stolica Wielkopolski pokazała w tygodniu nowe hasło promocyjne („Jesteś u siebie”), strategię komunikacji oraz logo. Ostatnie z wymienionych wzbudziło mnóstwo krytycznych i prześmiewczych komentarzy – przewrócone na bok „P” wielu do gustu nie przypadło.