Więcej dokumentów w Stopklatka TV kosztem animacji i publicystyki. Jest zgoda KRRiT
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę koncesji kanału Stopklatka TV, polegającej na zwiększeniu udziału audycji dokumentalnych w ramówce stacji. Nadawca rezygnuje z określania udziału treści animowanych, edukacyjnych i publicystycznych.
Regulator wyraził zgodę na zwiększenie deklaracji nadawcy o udziale dokumentu w programie - z 10 do 18 proc. Jednocześnie spółka zrezygnowała z procentowego deklarowania udziału audycji animowanych (dotychczas powyżej 3 proc.), edukacyjnych (dotychczas powyżej 2 proc.) i publicystycznych (dotychczas powyżej 3 proc.). Wniosek nadawcy spółki Stopklatka o zmianę w koncesji kanału filmowego, KRRiT rozpatrzyła na zeszłotygodniowym posiedzeniu.
Konsekwencją zmian jest to, że w ramówce Stopklatka TV znajdzie się prawie dwukrotnie więcej filmów i cykli dokumentalnych niż do tej pory - stacja chce emitować m.in. produkcje paradokumentalne. Krajowa Rada nie będzie już wymagać od nadawcy emisji animacji, publicystyki i treści edukacyjnych, co nie oznacza jednak, że znikną one całkowicie z ramówki Stopklatka TV.
Kanał Stopklatka TV istnieje od marca 2014 roku i Stopklatka TV jest wspólnym projektem Kino Polska TV i Agory. Otrzymał on miejsce na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji po wygranej w konkursie organizowanym przez KRRiT. Stacja obecna jest również u operatorów płatnej telewizji. W jej ofercie znajduje się kino polskie, europejskie, amerykańskie, seriale, a także magazyny dotyczące świata filmu.
Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w 2017 roku udział Stopklatka TV wyniosł 0,94 proc.
Dołącz do dyskusji: Więcej dokumentów w Stopklatka TV kosztem animacji i publicystyki. Jest zgoda KRRiT