Niemiecki hit w Polsce. Bauer wprowadza magazyn “Świat Wiedzy”
Wydawnictwo Bauer 18 lipca br. wprowadzi na rynek pierwszy w swoim portfolio magazyn popularnonaukowy. Miesięcznik pod tytułem “Świat Wiedzy” ukazywać się będzie na licencji niemieckiego magazynu “Welt der Wunder”.
Wydawany przez Bauer Media Group “Welt der Wunder” notuje sprzedaż na poziomie 270 tys. egz., a czyta go ponad 1,5 mln osób. - Mając taki hit w Niemczech warto było pokusić się o polską edycję - tak Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Bauerze, tłumaczy nam powód wprowadzenia magazynu na rynek.
Jak podano w komunikacie, formuła “Świata Wiedzy” ma zerwać z dotychczasowymi standardami obowiązującymi w segmencie prasy popularnonaukowej. Pismo będzie prezentować treści wyjaśniając zagadnienia z wielu perspektyw. Miesięcznik składać się będzie m.in. z takich działów jak „Świat i Natura", „Świat i Nauka", „Świat i Człowiek", „Świat i Historia" czy „Świat i Cywilizacja". Kierowany będzie do czytelników między 14. a 49. rokiem życia.
Pierwszy numer pisma ukaże się w objętości 116 stron, w cenie 4,99 zł oraz w nakładzie 200 tys. egz. Redaktorem naczelnym “Świata Wiedzy” został Adam Szumilak, wieloletni naczelny wydawanego przez Bauera pisma o grach komputerowych “CD - Action”. Dyrektorem wydawniczym tytułu jest natomiast Zbigniew Bański, szef wydawniczy magazynów komputerowych w Bauerze.
Premierę “Świata Wiedzy” wspierać będzie kampania reklamowa w telewizji (m.in. TVP 1, TVP 2, TVP Polonia, TVN, Polsat, Discovery, National Geographic, BBC Knowledge, History Channel, Travel Channel, Planete), radiu (RMF FM), internecie (Interia.pl) oraz w magazynach Wydawnictwa Bauer (m.in. “Tele Tydzień”, “To & Owo”, “Tele Świat”, “Motor”, “Bravo”, “CD-Action”, “PC Format”). Za kreację odpowiada wydawca, a media zakupił MEC.
Dołącz do dyskusji: Niemiecki hit w Polsce. Bauer wprowadza magazyn “Świat Wiedzy”
Edit.
Przepraszam, jest okładka: "Czy MRÓWKI wymyśliły niewolnictwo?"; "Czy Obama jest marionetką w rękach Skull & Bones?", "Czy templariusze planują nową krucjatę?", "Czy CIA założyła Facebooka?" itepe itede. Słowem - "wiedza" prosto od Bałera