SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wszystkie seriale, które w 2022 roku skasował Netflix

Lista seriali skasowanych w 2022 roku przez platformę Netflix obejmuje aż 20 pozycji.

„Archiwum 81”, Netflix„Archiwum 81”, Netflix

Dziesięć lat temu Netflix zapoczątkował rewolucję streamingową, na nowo budując rytuały związane z oglądaniem filmów i seriali. Z kolei w 2022 roku Netflix kasował swoje seriale, nie licząc się z opiniami mniejszej, ale wiernej widowni.

Za sukces platformy należy uznać premierę trzech najczęściej oglądanych tytułów wszechczasów: „Stranger Things 4”, „Wednesday” i „Potwór — Dahmer: Historia Jeffreya Dahmera”. Pojawiły się one po trudnym początku roku, z dużymi spadkami akcji i utratą abonentów, które postawiły reputację platformy pod dużym znakiem zapytania.

Netflix jest często krytykowany zarówno przez fanów, jak i ludzi z branży, za produkowanie treści, które później zostają pogrzebane na platformie. Przykładem jest fakt, że w 2022 roku Netflix anulował aż 20 różnych seriali. Niektóre z nich znalazły solidne grono fanów i odnotowały dobre wyniki oglądalności. Ale jak powiedział Peter Friedlander, dyrektor wykonawczy Netflix TV:

„Kiedy musimy podejmować decyzje, chodzi o długoterminowe zyski i długoterminowe oglądanie” – powiedział dyrektor wykonawczy platformy. „Zawsze patrzymy na wiele zmiennych” – dodał.

Poniżej lista anulowanych seriali wraz z datami ich premiery oraz datą kasacji, często decyzja o rezygnacji z tytułu podejmowana była bardzo szybko:

1. „Blockbuster” – premiera 3 listopada, kasacja 16 grudnia

Oglądalność była prawdopodobnie słaba, ponieważ „Blockbuster” nigdy nie znalazł się w pierwszej dziesiątce Netfliksa. Serial został odwołany nieco ponad miesiąc po debiucie.

 

Producentami wykonawczymi „Blockbustera” byli Vanessa Ramos, David Caspe, Jackie Clarke, John Davis i John Fox.

2. „Warrior Nun” – premiera 2 lipca 2020, kasacja 13 grudnia
„Warrior Nun” była jedną z kilku anulowanych w 2022 roku adaptacji komiksów. Był stosunkowo popularny, a sezon 2 spędził trzy tygodnie w pierwszej dziesiątce Netflix i osiągnął siódme miejsce z 27,7 milionami godzin oglądania. Sezon 1 zadebiutował, zanim Netflix zaczął publicznie publikować dane dotyczące oglądalności.

 

Producentami wykonawczymi serialu byli Simon Barry, Stephen Hegyes i David Hayter.

3. „The Bastard Son and the Devil Himself” – premiera 28 października, kasacja 9 grudnia


„The Bastard Son & the Devil Himself” powstał na podstawie powieści dla młodych dorosłych „Half Bad” autorstwa Sally Green. Serial cieszył się dość dobrą oglądalnością, spędzając dwa tygodnie na 7. pozycji w rankingu Netflix Top 10 i osiągając szczyt z 30,9 milionami godzin oglądania. Mimo to został anulowany nieco ponad miesiąc po debiucie.

 

Producentami wykonawczymi są Joe Barton, Andy Serkis, Jonathan Cavendish, Colm McCarthy, Phil Tennant i Phil Robertson.

4. „Klub Północny” – premiera 7 października, kasacja 1 grudnia


„Klub Północny” to ekranizacja książki Christophera Pike'a, opublikowanej w 1994 roku. Flangan także postanowił osadzić akcję serialu w latach 90. i nie uwspółcześniać jej.

Punkt wyjścia jest bardzo interesujący – śmiertelnie chorzy nastolatkowie mieszkający w hospicjum Brightcliffe, spotykają się o północy w bibliotece, żeby opowiadać sobie straszne historie. Te bywają różne, lepsze i gorsze, bardziej wciągające i mniej, ale stanowią odzwierciedlenie doświadczeń opowiadających je bohaterów. Co najciekawsze, cały czas mamy świadomość, że nastoletnie postaci nie dożyją dorosłości, wiele doświadczeń je ominie, mają więc tylko tu i teraz. Serial zdecydowanie skierowany jest do młodego widza, który zamiast typowego „jumpscare’a”, otrzyma sporą dawkę rozważań egzystencjalnych.

 

5. „Niedoskonali” – premiera 8 września, kasacja 8 listopada

Stworzony przez Shelley Eriksen i Dennisa Heatona serial „Niedoskonali”, to produkcja z elementami s-f, skierowana przede wszystkim do nastoletniej widowni. Serial po weekendzie otwarcia znajdował się na 3. miejscu listy nieanglojęzycznych produkcji Netfliksa.

We wrześniu oglądany był przez 24 miliony godzin, co także nie wystarczyło, aby doczekał się kontynuacji.

Serial „Niedoskonali” opowiadał historię Abbi (Rhianna Jagpal), Juana (I?aki Godoy) i Tildy (Morgan Taylor Campbell). Bohaterowie padli ofiarami terapii genowej i na jej skutek, zostają zamienieni w potwory. Z tego powodu postanawiają wytropić naukowca odpowiedzialnego za ich dramat i zmusić go do ponownego uczynienia ich ludźmi. Niestety widownia serialu nie pozna dalszych losów postaci.

6. „Droga do awansu” – premiera 26 sierpnia, kasacja 8 listopada

Netflix miał duże oczekiwania wobec „Drogi do awansu” jako do tytułu, gdzie główną rolę odgrywała Amerykanka o koreańskich korzeniach. W rolę Ingrid Yun wcieliła się Arden Cho. Planów kontynuacji dowodzi fakt, że dziesiąty odcinek kończy się cliffhangerem. Przed premierą serialu Netflix umówił już dalszy plan pracy scenarzystów, którzy rozwijali wątki z sezonu pierwszego. Platforma zawsze analizuje koszty produkcji w stosunku do osiągniętej oglądalności i w tym wypadku okazała się ona zbyt mała, żeby możliwa była kontynuacja serialu.

Serial inspirowany był popularną powieścią Helen Wan o tym samym tytule. Książka opowiada losy Ingrid Yun, która pracuje w nowojorskiej kancelarii prawnej na Manhattanie i walczy o awans na partnera. Wymaga to od niej wielkiej determinacji ponieważ w prestiżowej kancelarii zatrudnieni są głównie biali mężczyźni. Bohaterka musi nieustannie balansować między swoimi zasadami i przekonaniami, a pracą wymagającą zachowań dalekich od jej kompasu moralnego.

Po tym jak Ingrid spędziła większość sezonu w trójkącie miłosnym z Nickiem (w tej roli Rob Heaps) i Jeffem (Dominic Sherwood), ostatecznie wybiera Jeffa. Ten jednak zdradził ją, o czym dowiadujemy się w finale sezonu. Jeff powiedział szefom firmy o problemach Ingrid co sprawiło, że nie została partnerką w kancelarii. Twórczyni serialu, Georgia Lee, zamierzała ten wątek rozwinąć w drugim sezonie i pokazać motywacje Jeffa, tak żeby widzowie lepiej go zrozumieli i wiedzieli, co nim kierowało przy podejmowaniu decyzji, o których dowiadujemy się w finale.

7. „Przeznaczenie: Saga Winx” - premiera 22 stycznia 2021, kasacja 1 listopada

Serial został oparty na animowanym serialu Nickelodeon „Winx Club” Iginio Straffiego z połowy 2000 roku, który również odrodził się w 2010 roku.

Kiedy sezon 2 pojawił się na Netfliksie, zadebiutował w cotygodniowym zestawieniu Top 10 na 2. pozycji z 49 milionami godzin oglądania, pozostał na 2. miejscu przez drugi tydzień, a następnie zajął niższe miejsca na liście przez kolejne trzy tygodnie. Dodatkowo w tym czasie popularność sezonu 1 wzrosła, powracając do pierwszej dziesiątki na dwa tygodnie.

8. „Resident Evil” – premiera 14 lipca, kasacja 26 sierpnia

Oparty na serii gier wideo o tej samej nazwie, która sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy i zarobiła ponad 1,2 miliarda dolarów na całym świecie, serial „Resident Evil” miał potencjał, by zyskać popularność. I osiągnął solidną oglądalność, spędzając trzy tygodnie w pierwszej dziesiątce Netfliksa ze szczytem na pozycji nr 2 i osiągając 72,7 miliona godzin oglądania w ciągu zaledwie czterech dni transmisji strumieniowej.

Serial, który spotkał się z mieszanym przyjęciem krytyków – 55% aprobaty na Rotten Tomatoes, recenzent Variety zauważył, że serial „żongluje zbyt wieloma historiami bez skupiania się na jednej wizji” – nie spełnił oczekiwań Netflix i został anulowany miesiąc po premierze.

 

9. „Pierwsze zabójstwo” – premiera 10 czerwca, kasacja 2 sierpnia

„Pierwsze zabójstwo” wydawało się być obiecującym serialem dla nastolatków, którego akcja toczy się w świecie potworów, magii i zjawisk nadprzyrodzonych. Stworzony przez VE Schwab i oparty na jej opowiadaniu o tym samym tytule , serial opowiadał o dwóch zakochanych dziewczynach: jedna pochodziła z rodziny wampirów, a druga z rodziny łowców wampirów.

Serial osiągnął solidne trzy tygodnie na liście Netflix Top 10, debiutując na 7. miejscu z 30,3 milionami godzin oglądania w ciągu pierwszych trzech dni transmisji strumieniowej, po czym awansował na 3. miejsce z 48,8 milionami godzin i zakończył swój bieg na 5. miejscu z 17,6 milionami godziny. Nie są to liczby z galerii sław, ale też nie są skromne — i nie należy ignorować faktu, że „Pierwsze zabójstwo” rywalizowało o uwagę ze „Stranger Things”, które spędziło siedem tygodni w na szczycie tabeli tego lata.

Jednocześnie liczba godzin oglądania niekoniecznie wyjaśnia, ilu widzów obejrzało cały serial. Wskaźnik ukończenia jest kluczowym czynnikiem dla Netfliksa, a showrunner Felicia D. Henderson powiedziała, ten wskaźnik w przypadku jej serialu nie był wystarczająco wysoki, chociaż wskazała, że problemem był brak promocji tego serialu przez platformę.

10. „Q-Force” – premiera 2 września 2021, kasacja 27 czerwca

Podobnie jak w przypadku „Wings of Fire”, „Antiracist Baby” i „Bad Crimes” – trzech seriali, które Netflix zamówił, a następnie skasował w trakcie produkcji – anulowanie „Q-Force” wskazuje na znaczne zamieszanie w dziale animacji Netflix. Wiadomość pojawiła się dziewięć miesięcy po debiucie pierwszego sezonu, niedługo po tym, jak Netflix zwolnił 150 pracowników i na krótko przed ogłoszeniem, że reżyser animacji dla dorosłych Mike Moon opuścił firmę i został zastąpiony przez Billy’ego Wee.

Druga dziesiątka skasowanych seriali Netfliksa:

11. „The Midnight Gospel” – premiera 20 kwietnia 2020, kasacja 3 czerwca
12. „Space Force” – premiera 29 maja 2020, kasacja 29 kwietnia
13. „Raising Dion” – premiera 4 października 2019, kasacja 26 kwietnia
14. „On the Verge” – premiera  7 września 2021, kasacja 9 kwietnia
15. „Archiwum 81” – premiera 14 stycznia, kasacja 24 marca


Jeden z najlepszych seriali Netfliksa w 2022, został skasowany zaledwie 2 miesiące po premierze. Decyzja zaskakująca i niezrozumiała.


16. „Klub opiekunek” – premiera 3 lipca 2020, kasacja 11 marca
17. „Another Life” – premiera 25 lipca 2019, kasacja 21 lutego
18. „Cooking with Paris” – premiera 4 sierpnia 2021, kasacja 17 stycznia
19. „Gentefied” – premiera 21 lutego 2020, kasacja 13 stycznia
20. „Pretty Smart” – premiera 8 października 2021, kasacja 27 kwietnia

Dołącz do dyskusji: Wszystkie seriale, które w 2022 roku skasował Netflix

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amman
Łot?! Skasowali archiwum 81? To chyba jakiś żart jest
odpowiedź
User
M
a gdzie 1899? tez skasowany
odpowiedź
User
xy
a gdzie 1899? tez skasowany


1899 został skasowany w tym roku, a nie w 2022
odpowiedź