Telewizja Republika z programem o „sztuce oczyszczonej z ideologii”, prowadzącymi Marcin Bąk i Janusz Janowski
W najbliższą sobotę w Telewizji Republika zadebiutuje program „Republika sztuki”. Prowadzącymi będą Marcin Bąk i Janusz Janowski. Tematem programu zaś ogólnie pojmowana sztuka, etapy jej rozwoju i stereotypy z nimi związane.
W „Republice sztuki” ma być przedstawiana sztuka „oczyszczona z ideologicznych naleciałości”.
- Obowiązująca narracja opisująca sztukę jest ugruntowana w lewicowym paradygmacie kultury, zaciemniającym rzeczywistą istotę sztuki i odrywającym sztukę od jej historycznych korzeni. W konsekwencji takiej narracji w świadomości społecznej funkcjonują rozmaite mity, jak ten mówiący, że sztuka jest rzeczą gustu - mówi jeden z prowadzących nowy program, Janusz Janowski.
„Republika sztuki” będzie emitowana w każdą sobotę o 21.20 ( program będzie można zobaczyć także w niedzielę zaraz po „Politycznej Kawie” Tomasza Sakiewicza o godz. 13.00).
To jeden z siedmiu nowych formatów, zaprezentowanych przez stację w połowie października podczas przedstawiania jesiennej ramówki i nowej identyfikacji wizualnej. Główną zmianą jest poszerzenie pasma wieczornego, które zaczyna się teraz o godz. 18:30 audycją „Z Wiejskiej na gorąco” (prowadzą: Magdalena Bałkowiec, Aleksandra Zarzycka), a kończy się po 21:00, programem „W punkt” Katarzyny Gójskiej-Hejke (prowadząca od poniedziałku do środy) i Ryszarda Gromadzkiego (prowadzący we czwartki).
Według badania Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. udział Telewizji Republika w oglądalności wyniósł 0,05 proc. w grupie wszystkich widzów i 0,03 proc. w grupie komercyjnej.
Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika z programem o „sztuce oczyszczonej z ideologii”, prowadzącymi Marcin Bąk i Janusz Janowski
A ponieważ idzie zima, to można by także dla ogrzania gawiedzi zorganizować jakieś stosy z płonącymi książkami, obrazami i innymi artefaktami lewackiej propagandy, przeciwnej słusznym ideom narodowo-katolickim. A ironię wyłączając, to życzę powodzenia w szukaniu, zwłaszcza w sztuce współczesnej, wybitnych dzieł wyrosłych w oparciu o światłą myśl religijno-nacjonalistyczną.