SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odbiorniki DAB+ stanowiły w 2022 roku 6,3 proc. wszystkich sprzedanych tunerów

W zeszłym roku w Polsce sprzedano 950 tys. tunerów obsługujących FM, DAB+ oraz do odbioru internetowego radia. Z danych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez GfK wynika, że to spadek o 2 proc. w porównaniu do 2021 roku. Jedynie 6,3 proc. stanowiły odbiorniki do cyfrowego radia DAB+.

Dołącz do dyskusji: Odbiorniki DAB+ stanowiły w 2022 roku 6,3 proc. wszystkich sprzedanych tunerów

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mody
Internetowe odbiorniki mają poważną wadę: gdy zamknie działalność serwis hostujący dane dla danej platformy, funkcję internetową szlag trafia.


Większość modeli umożliwia również ręczne dodanie adresu URL strumienia i jego zapisanie, więc to żaden problem. Przy okazji nauczka, aby nie kupować taniej chińszczyzny, która ma krótkie wsparcie techniczne (albo w ogóle go nie ma).


Nie wprowadzaj ludzi w błąd ,nic nie dodasz jak nie będzie platformy, każde radio internetowe ma w oprogramowaniu zapisane ip.serwera danego dostawcy .
0 0
odpowiedź
User
205i340tjo
1% słuchalności fm. zestawiając to z kosztami infrastruktury i nadawania dab spokojnie można oskarżać o niegospodarność. rażącą niegospodarność.
0 0
odpowiedź
User
jan
co do cen odbiorników DAB+ na portalu na "o" radia można kupić od 50zł +/- i ceny górę a w sklepach nowe około 100zł (za 150 +/- można kupić stereo) i oczywiście ceny w górę. A internetowe to już kwoty powyżej 200zł portal "O" a nowe jeszcze więcej . Autor chyba nie zna rynku ze sprzętem
0 0
odpowiedź