SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejka chętnych do kierowania tytułami Polska Press

Polska Press Grupa dostała w sumie 210 zgłoszeń we wszystkich rekrutacjach na stanowiska redaktorów naczelnych tytułów wydawnictwa - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Rozpoczęły się już rozmowy z kandydatami na szefów poszczególnych gazet.

Tytuły wydawane przez Polska PressTytuły wydawane przez Polska Press

W Polska Press zwolniono niemal wszystkich redaktorów naczelnych dzienników regionalnych firmy. Swoje stanowiska zachowało trzech spośród kilkunastu – to szefowie „Nowej Trybuny Opolskiej”, „Echa Dnia” i „Polski Metropolii Warszawskiej”.

Polska Press Grupa w związku z tym rozpoczęła otwarte rekrutacje na stanowiska redaktorów naczelnych portali i gazet należących do spółki.

W pierwszym etapie rozpoczęto poszukiwanie szefów 12 tytułów prasowych i ich serwisów internetowych. To „Gazeta Wrocławska”, „Gazeta Lubuska”, „Dziennik Bałtycki”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Głos Szczeciński”, „Głos Koszaliński”, „Gazeta Pomorska”, „Express Bydgoski”, „Nowości Dziennik Toruński”, „Głos Wielkopolski” oraz „Nowiny”.

Firma podała nam w drugiej połowie kwietnia br., że w ramach rekrutacji na te stanowiska wpłynęło do grupy 130 zgłoszeń. W tych rekrutacjach już w poniedziałek rozpoczęto rozmowy z kandydatami.

Z kolei w drugim etapie poszukiwani są redaktorzy naczelni ośmiu tytułów prasowych i ich portali, takich jak „Gazeta Współczesna”, „Kurier Poranny”, „Kurier Lubelski” „Dziennik Polski”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Łódzki”, „Express Ilustrowany” i „Dziennik Zachodni”.

Biuro prasowe podało nam łączną liczbę chętnych we wszystkich rekrutacjach.

- Na ogłoszone rekrutacje na redaktorów naczelnych w Polska Press Grupie wpłynęło łącznie 210 zgłoszeń: 36 w Makroregionie Zachód, 36 w Makroregionie Wielkopolska, Kujawsko-Pomorskie, 35 w Makroregionie Pomorze, 23 w Rzeszowie, 23 w Krakowie, 23 w Makroregionie Wschód, 20 w Łodzi oraz 14 w Makroregionie Śląsk - informuje Wirtialnemedia.pl wydawnictwo.

Polska Press wymiata naczelnych

23 lutego rada nadzorcza Polska Press odwołała ze skutkiem natychmiastowym wszystkich członków zarządu spółki. Zdymisjonowani zostali prezes Stanisław Bortkiewicz, Dorota Kania, Miłosz Szulc i Łukasz Greszta. Rada do zarządu wydawnictwa powołała Zenona Nowaka (na stanowisko prezesa) oraz Elżbietę Żuraw. Oboje są związani z firmą od kilkunastu lat.

Jeszcze w lutym z firmy odeszli Janusz Życzkowski, naczelny „Gazety Wrocławskiej” i „Gazety Lubuskiej”, Przemysław Szymańczyk, naczelny „Głosu – Dziennika Pomorza” i „Dziennika Bałtyckiego” oraz szef „Kuriera Lubelskiego” Wojciech Pokora.

Później zdymisjonowany został Jędrzej Lipski, kierujący „Dziennikiem Zachodnim”. Z wydawcą pożegnali się także redaktor naczelny portalu i.pl Piotr Kotomski oraz Marcin Habel - naczelny „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości - Dziennika Toruńskiego”. Z „Głosu Wielkopolskiego” odwołano Annę Raczyńską, zwolniono także naczelnego rzeszowskich „Nowin” Arkadiusza Rogowskiego. Odwołany został także Adam Jakuć, szef dzienników „Gazeta Współczesna” oraz „Kurier Poranny”.

Ostatnio z Polska Press rozstał się także Maciej Kwaśniewski, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. Obowiązki szefa obu tytułów przejmuje Piotr Rąpalski. Następnie firma rozstała się z Piotrem Samsikiem, który kierował redakcjami „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”. P.o. redaktorem naczelnym tytułów został jego dotychczasowy zastępca Mirosław Malinowski.

Dołącz do dyskusji: Kolejka chętnych do kierowania tytułami Polska Press

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ten obcy
Doprawdy. najpierw demonizowano Polskapresse, że Obajtek przejął czołowy koncern w Europie i teraz zapanuje nad cała Polska. Potem trend się zmienił i wszyscy oni głosili, że to masa upadłościowa, że Orlen zaorał, że nic nie warte. Teraz chcą tym zarządzać? Tylko czym? Gazetami ze sprzedażą po kilka tysięcy egz. dziennie, czy regionalnymi słabymi serwisami ? A może chodzi tylko o "odwet"? Chyba jednak nie,. A może po prostu to złudzenia, że da się coś z tym zrobić. Tymczasem to redakcje zdewastowane prekariatu z głodowymi wynagrodzeniami i nic nie znaczącymi redakcjami (poza nielicznymi).
Na ratunek Polskapress był czas 10-15 lat temu, gdy na przykład Wróblewski utopił 100 mln zl na ogólnopolski projekt. Później już była tylko równia pochyła a dowodzący tym Titanikiem Fafara i spółka nie mieli żadnego pomysłu, a i kompetencji też niewiele. Co roku odpadało po 7-10% czytelników, aż do upadku na dno. Inwestycja Orlenu tylko na chwile zatrzymała ten proces i niektórzy się łudzili, że Orlen sypnie kasą. Nie sypnął. No ale udało się odwołanym szefom zmienić narrację, że było super, tylko PiS ich odciągnął od władzy (koryta). Tak odwrócono uwagę d fatalnego zarządzania. A teraz to tylko historia pychy i nieudolności.
odpowiedź
User
PRESS
Coś nie pyklo z tym big data co Nikodem zapowiadał :)
odpowiedź
User
ST
Kabaret. Fikcja
odpowiedź