SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy bardziej tolerują eutanazję i homoseksualizm niż operacje plastyczne

64 proc. Polaków uważa, że zmiana kształtów własnego ciała i ból fizyczny w celu poprawienia piękna jest niedopuszczalny. Natomiast eutanazji i homoseksualizmu nie toleruje tylko mniej niż 30 proc. osób w naszym kraju.

Z badania przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie National Geographic Channel wynika, że aż 75 proc. Polaków źle ocenia operacyjne powiększanie sobie ust. Dwie trzecie osób ma takie zdanie o stosowaniu botoksu, przy czym częściej deklarują to mężczyźni (72 proc.) niż kobiety (61 proc.).

62 proc. Polaków negatywnie ocenia kobiety, które powiększyły sobie biust. Bardziej nieprzychylne do tego zabiegu są panie (66 proc. ocenia go źle) niż panowie (59 proc.). Natomiast o osobach, które poddają się liposukcji, czyli operacyjnemu odsysaniu tłuszczu z dowolnej części ciała, pozytywnie wypowiada się 43 proc. respondentów.

Wyjątkiem jest, gdy na operację plastyczną decyduje się osoba, która uległa wcześniej wypadkowi. Taką sytuację pozytywnie ocenia 79 proc. Polaków.

Jeśli chodzi o zachowania seksualne, to swingowanie, czyli wymianę partnerów podczas seksu, za niedopuszczalne według norm społecznych uważa 89 proc. kobiet i 77 proc. mężczyzn. Przeciwnego zdania jest tylko 4 proc. pań i 19 proc. panów. Nieco inne opinie na ten temat mają też osoby w różnym wieku i z odmiennym wykształceniem. Swingowanie jako dopuszczalne ocenia bowiem 25 proc. osób w wieku 18-24 lat, ale tylko 4 proc. tych w wieku 35-44 lat oraz 18 proc. respondentów z wykształceniem podstawowym, a tylko 7 proc. tych mających wykształcenie wyższe. Z kolei odczuwanie miłości i pociągu seksualnego do przedmiotu jest możliwe do zaakceptowania zdaniem 25 proc. ankietowanych.

Homoseksualizm jako dopuszczalny w społeczeństwie ocenia 29 proc. Polaków. Najwięcej osób mających takie zdanie jest w grupie wiekowej 25-34 (48 proc.) oraz wśród ludzi z miast powyżej 500 tys. mieszkańców (49 proc.). Zapłodnienie metodą in vitro za akceptowalne społecznie uważa 77 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet.

Natomiast eutanazję toleruje 33 proc. Polaków, w tym więcej mężczyzn (37 proc.) niż kobiet (30 proc.). Akceptację wobec tej kwestii deklaruje aż 49 proc. osób z miast powyżej 500 tys. mieszkańców, a tylko 26 proc. mieszkańców wsi.

Badanie zostało zrealizowane przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie National Geographic Channel w dniach 25-27 lipca br. Sondaż objął ogólnopolską, reprezentatywną grupę dorosłych Polaków dobranych ze względu na płeć, wiek, wykształcenie oraz wielkość miejscowości i województwo, w którym mieszkają.

Dołącz do dyskusji: Polacy bardziej tolerują eutanazję i homoseksualizm niż operacje plastyczne

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hartigan
Co to za idiotyczne pytania! Ja jestem przeciw kierowcom idiotom, rowerzystom idiotom i pieszym idiotom. Jestem przeciw mobbingowi i wykorzystywaniu. Także źle oceniam, oszustwa, wyłudzenia i malwersacje! A to czy ktoś zrobi sobie liposuckje, nowe policzki, biodra - jego sprawa, na boga, czy na prawdę chcecie aby ktoś Wam mówił czy możecie sobie wstrzykiwać jad kiełbasiany w usta? Milward takimi badaniami (pytaniami) utrwala stereotypy. Shame on you!
odpowiedź
User
yhyhm
yyy... czegoś nie rozumiem

"Natomiast eutanazji i homoseksualizmu nie toleruje tylko mniej niż 30 proc. osób w naszym kraju."

"Homoseksualizm jako dopuszczalny w społeczeństwie ocenia 29 proc. Polaków. "

z drugiego zdania wynika że homoseksualizm toleruje 29 % badanych... więc ktoś źle napisał nagłówek?
odpowiedź
User
lekarz
Jak zwykle manipulacja próbująca uzasadnić wyższość procedur med. estetycznej nad chirurgicznymi. Rozwój med. estetycznej widać na każdym kroku niedługo u fryzjera będą wstrzykiwać botox, tylko kto zagwarantuje bezpieczeństwo. W naszym kraju jak zwykle zabrakło wyobraźni decydentom w ustaleniu reguł dotyczących bezpieczeństwa wykonywania zab. medycyny estetycznej. Nikt nie ma nad tym kontroli, a tym bardziej Izby Lekarskie.
odpowiedź