Połowa wywiadów w badaniu Radio Track realizowana na komórki
Od maja, w ramach badania Radio Track, 50 proc. wszystkich wywiadów będzie realizowanych na telefony komórkowe - zdecydował Komitet Badań Radiowych.
KBR podaje, że ostatnio wywiady na komórki stanowiły 30 proc. próby. Podniesienie limitu do 50 proc. ma ułatwić dotarcie do niektórych targetów, których przedstawiciele rzadziej używają telefonów stacjonarnych. Proporcje komórek do stacjonarnych maja być też bliższe faktycznym proporcjom.
Dzięki wprowadzonej zmianie zwiększy się również liczba wywiadów realizowanych przez komórki w dużych miastach, co ma ułatwić dotarcie m.in. do mieszkających tam osób młodych, wykształconych, dobrze zarabiających.
Nie zmieni się natomiast struktura próby (m.in. ze względu na płeć i wiek), która pozostaje proporcjonalna do faktycznej struktury mieszkańców Polski.
>>> Duży spadek RMF FM, Zetki i Trójki - zyskało Radio Maryja
Z kolei ze względu na brak powiązania numeru komórkowego z miejscowością wdrożone zostało oprogramowanie zarządzające strukturą próby, które ma zapewnić wyrównany poziom wywiadów realizowanych na telefony komórkowe we wszystkich warstwach i nadreprezentacjach (miastach i typach miejscowości).
>>> Sieci radiowe w Polsce: duży wzrost Eski i Złotych Przebojów
W ramach badania słuchalności rozgłośni radiowych Radio Track każdego miesiąca przeprowadzanych jest 7 tys. wywiadów telefonicznych. Na zlecenie KBR realizuje je instytut Millward Brown SMG/KRC.
Dołącz do dyskusji: Połowa wywiadów w badaniu Radio Track realizowana na komórki
@robią z ludzi idiotów: Nie jest to prawda; próba w fali trzymiesięcznej (to najmniejsza fala, dla jakiej można wygenerować wyniki) w byłym woj. konińskim to 121 osób. Proszę więc "nie robić z ludzi idiotów" wypisując nieprawdę w komentarzach.
Z poważaniem
K. Głowiński