Wiktoria Beczek koordynatorką treści o różnorodności i inkluzywności w Gazeta.pl
W strukturach Gazeta.pl (Agora) z początkiem lipca zostanie utworzona funkcja koordynatorki treści dotyczących różnorodności i inkluzywności. Obejmie ją Wiktoria Beczek, związana z portalem od 2013 roku.
Jako koordynatorka treści na temat różnorodności i inkluzywności Wiktoria Beczek będzie mieć wpływ na materiały powstające w serwisach Gazeta.pl, zapewniając dziennikarzom i wydawcom doradztwo oraz wsparcie. Będzie też odpowiedzialna za tworzenie ważnych tekstów o tematyce równościowej oraz komentowanie bieżących wydarzeń.
Ponadto Wiktoria Beczek będzie odpowiadać za przygotowywanie szkoleń i poradników dla pracowników Gazeta.pl, a także dbać o realizację deklaracji redakcyjnej portalu i koordynację jego akcji równościowych.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Wiktoria Beczek w Gazeta.pl od 8 lat
- Media powinny być nośnikiem zmiany - mam jednak wrażenie, że polskie redakcje nie zawsze chcą nadążyć za zmianą, która następuje obecnie na świecie - wyjaśnia Wiktoria Beczek.
- W publikacjach wciąż stosowane są bowiem określenia archaiczne, obraźliwe wobec osób z grup doświadczających wykluczenia. W artykułach przekazujemy nie tylko informację, ale też narrację, w tym język – a to, jak opowiadamy o osobach i zjawiskach, wpływa na ich postrzeganie. W Gazeta.pl chcemy pokazywać, że można pisać inaczej – tak, by nie sprawiać bólu tym, o których piszemy i aby wzmacniać głosy dotąd niedostrzegane, wypychane poza dyskurs. Inkluzywny język to widzialność. Kiedy mówimy i piszemy o osobach z niepełnosprawnościami, osobach LGBT+, osobach niebiałych, uchodźcach, kobietach i osobach mogących zajść w ciążę, pokazujemy, że ich doświadczenia są ważne. Ich, ale i nasze, bo sami też należymy przecież do wielu z tych grup - podkreśla Beczek.
Wiktoria Beczek to dziennikarka i wydawczyni, w zespole Gazeta.pl pracuje od 2013 roku. Zajmuje się tematyką społeczną, relacjonuje protesty i szkoli z języka równościowego.
Jest współzałożycielką i działaczką Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Napisała książkę „Rodzice, wyjdźcie z szafy” składającą się z wywiadów z rodzicami osób nieheteronormatywnych.
Według badania Mediapanel w maju br. Gazeta.pl zanotowała 11,86 mln użytkowników i 40,8 proc. zasięgu, a wszystkie serwisy internetowe i aplikacje mobilne Agory - 17,61 mln użytkowników i 60,6 proc. zasięgu.
W połowie maja w redakcji Gazeta.pl uruchomiono Green Desk obejmujący dziennikarzy i tematy dotyczące klimatu i środowiska. Nową strukturą i serwisem Zielona.gazeta.pl kieruje Patryk Strzałkowski.
W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł. Przesądziło o tym zamknięcie kin Helios i duży spadek przychodów zajmującej się reklamą zewnętrzną Grupy AMS.
Dołącz do dyskusji: Wiktoria Beczek koordynatorką treści o różnorodności i inkluzywności w Gazeta.pl