SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat mimo zapowiedzi nie sprzedał stacji. „Nic się tutaj nie zmienia”

Choć minął rok od zapowiedzi sprzedaży Muzo.FM na rzecz Grupy ZPR Media, ponadregionalna sieć radiowa cały czas pozostaje w rękach Telewizji Polsat. Podczas telekonferencji prezes stacji zapewnił dziennikarzy, że wciąż trwają prace nad sfinalizowaniem transakcji. 

Pod koniec października 2022 roku Grupa ZPR Media, w której portfolio są m.in. Radia Eska, Eska Rock, VOX FM i SuperNova poinformowała, że kupuje od Telewizji Polsat Muzo.FM. Zapowiedziano, że w związku z tym po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM. Jego miejsce ma zastąpić Eska Rock, która nadaje tylko w stolicy. Radia Muzo.FM można słuchać w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy. Wcześniej zgodę na to musi wyrazić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Transakcja miała zostać sfinalizowana w I kwartale 2023 roku. Choć mamy już IV kwartał, to nadal stacja nie zmieniła właściciela. - Transakcja nie została jeszcze sfinalizowana. Trwa z przyczyn formalno-prawnych. Nic się tutaj nie zmienia. Transakcja jest robiona. Mam nadzieję, że już niebawem Muzo.FM zmieni właściciela – mówił podczas konferencji Stanisław Janowski, prezes Polsatu.

Trwa podział spółki zarządzającej radiem

Dwa miesiące temu informowaliśmy, że zarejestrowano spółkę Muzo Media. Została ona wydzielona ze spółki Muzo.fm, która jest nadawcą stacji radiowej o tej samej nazwie. Część majątku przeniesiona do Muzo Media ma dotyczyć Działu Produkcji Podcastów oraz Działalności Inwestycyjnej. Jej wartość wydzielono na 30,2 mln zł. Ta spółka ma nadal należeć do Grupy Polsat Plus. Pozostała część Muzo.FM zostanie sprzedana Grupie ZPR Media.

- Mamy nadzieję, że już niebawem staniemy się właścicielem radia Muzo.FM. Polsat złożył wniosek do sądu w sprawie wydzielenia spółek. Podejrzewam, że na rozstrzygnięcie potrzeba ok. dwóch miesięcy, a to oznacza, że jest szansa, by w rocznicę ogłoszenia kupna Muzo.FM przez naszą Grupę sfinalizować transakcję. To jest realne - mówił wówczas Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media.

Od początku roku trwają przygotowania do zmiany właściciela. Radio Muzo.FM zaczęło wówczas nadawać z budynku przy ul. Jubilerskiej w Warszawie, gdzie mieszczą się siedziby stacji radiowych związanych z Grupą ZPR Media (w tym Eska Rock). W lipcu przejmowana rozgłośnia zaczęła emitować nowe dżingle, które przypominają oprawę dźwiękową Eski Rock. Zmodyfikowano playlisty, aby profil stacji był zbliżony.

Niedawno Grupa ZPR Media złożyła wniosek do KRRiT o zmianę nazwy Radia SuperNova na Eska 2. Ponadregionalna sieć ma dalej grać polskie utwory. W Urzędzie Patentowym RP trwa też rejestracja znaków słownych Eska Gold i Eska World. Czy planowany jest rebranding VOX FM lub Radia Plus na te marki? - Uprzejmie informuję, iż strategia marek na ten moment pozostaje tajemnicą firmy - wyjaśniała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Magdalena Godzik, PR managerka Grupy ZPR Media.

Z badania Radio Track wynika, że w grupie 15-75 lat od sierpnia do końca października br. udział w czasie słuchania Muzo.FM wyniósł 0,3 proc. Od maja do końca lipca było to 0,5 proc., od lutego do końca kwietnia 0,6 proc., natomiast od listopada ub.r. do końca stycznia br. 0,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Polsat mimo zapowiedzi nie sprzedał stacji. „Nic się tutaj nie zmienia”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubert
Chyba to jeszcze potrwa według mojej opinii
Pegaz i Zbigniew Frączek benbenek to typowa Natalia Buraczewska
Zamiast ustalić decyzji to się lenią
A playlistowo MUZO FM przypomina eskę rock niż swój format od 2014
odpowiedź
User
Słuchacz
Czekają, żeby wybitny dyrektor programowy dobił ze słuchalnością do zera po swoich pomysłach. Już niedaleko.
odpowiedź
User
Nieważny
Akurat.
odpowiedź